Suvenīri

Rundāles pils muzeja suvenīru kioskā kā īpašu un nemainīgu vērtību iespējams iegādāties lielākus un mazākus piezīmju blociņus dabīgās ādas vākos, kuros iestrādāti zīda tapešu fragmenti no pils interjeros redzamajām tapetēm.
Šīs tapetes ir unikālas, jo austas no dabīgā zīda pēc 18. gadsimta paraugiem un ir roku darbs. Sevišķi skaistas ir hercogienes buduāra un salona apdarei izmantotās brošēta zīda tapetes ar krāšņu ziedu rakstu. Nopērkami arī blociņi ar hercoga guļamistabas, audienču salona un „Šuvalovu istabas” tapešu fragmentiem. Nopērkot šādu suvenīru, pils apmeklētājs iegūst savā īpašumā nelielu, bet autentisku daļiņu no pils.
Savukārt no tapešu auduma, kas redzams hercoga rakstāmkabinetā, darinātas somas, salvetes, adatu spilventiņi un piezīmju blociņi, kas ir muzeja darbinieku roku darbs. Šīs sarkana katūna tapetes ar baltu ziedu rakstu austas pēc 18. gadsimta tapešu motīviem, kas eksponēti Maskavas Valsts vēsturiskajā muzejā.
Muzeja darbinieku roku darbs ir arī dažādu izmēru piezīmju blociņi un grāmatzīmes, kas izgatavotas, izmantojot krāsainas atklātnītes ar dažādiem Rundāles pils attēliem.

Kolekcionāru priekam piedāvājam magnētiņus ar Rundāles pils interjera un dārza skatiem, kā arī Rundāles pils 275. jubilejai veltītu monētu.

Sadarbībā ar SIA Amber Puzzle izveidots suvenīrs – saliekamattēli ar Rundāles pils interjeru, griestu gleznojumu, kā arī aerofoto.

Rundāles pils pagrabstāvā darbojas vēl divi suvenīru veikaliņi. Tajos savu suvenīru klāstu piedāvā IU Eleana un SIA Marta Emīlija.

Pēdējās izmaiņas
02.08.2016

Uz augšu