Rundāles pils muzeja organizētie ikgadējie Dārza svētki notiek jau kopš 2007. gada, tradicionāli – jūnija pēdējā sestdienā. Tie adresēti gan dārzkopības profesionāļiem, gan dārzu mīļotājiem un citiem interesentiem, arī kaimiņvalstu un citu zemju tūristiem. Īpaši gaidītas vienmēr ir ģimenes ar bērniem. Svētkos iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus.

Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija gan rozes, gan tulpes un citas sīpolpuķes, gan kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, gan parteri, strūklaka, Zaļais teātris un medības.

Šogad Dārza svētki veltīti tēmai “18. gadsimta izklaides”.

Svētkos īpaši aicināti piedalīties stādu audzētāji, dārza aprīkojuma un tehnikas tirgotāji, lietišķās mākslas un amatniecības meistari un mājražotāji, kā arī izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Dārza svētku “18. gadsimta izklaides” programma*
2018. gada 30. jūnijā

Laiks Norises vieta (skat. kartē) Aktivitāte
11:00-19:00 Centrālās alejas laukumā Karuselis
12:00-12:40 Zaļais teātris Izrāde “Mēness taurenis” (Rīgas Jauniešu Leļļu teātris "I-ā" jeb RJLT)
13:00-14:00 Programma bērniem – burvju triki ar cirka elementiem (RJLT)
14:15-15:30 Lielā skatuve Svētku atklāšana – Rundāles pils muzeja direktora I. Lancmaņa uzruna
Izklaidējoši izglītojošs uzvedums “18. gadsimta izklaides”
15:45-16:45 Zaļais teātris Muzikāli izklaidējoša koncertprogramma bērniem (RJLT)
17:00-17:40 Lielā skatuve Uzstājas hip-hop izpildītājs Reiks
Uzstājas dziedātājs Markus Riva
18:00-18:45 Zaļais teātris Deju un rotaļu programma bērniem un vecākiem “Apkārt pasaulei” (RJLT)
19:00-20:30 Lielā skatuve Svētku noslēgumā uzstājas grupa “Jumprava”
Visas dienas garumā Dekoratīvo augļkoku boskets Vēsturiskās uguņošanas rekonstrukcija (Baroka svētku izpētes un atjaunošanas biedrība “Rastrelli”)
Rietumu puses kanāla ieloks Šaušana ar loku
Labirinta boskets, Piknika laukums Ēdināšanas pakalpojumi
Liliju boskets Lielās spēles un radošās darbnīcas bērniem
Dārzā Orientēšanās spēle
Alejās Mājražotāju tirdziņš

*programmā iespējamas izmaiņas                  IZDRUKĀT PROGRAMMU

Ieejas biļetes Dārza svētkos:

 • pieaugušajiem 6,00 EUR
 • pensionāriem 3,00 EUR
 • skolēniem 1,00 EUR

Svētku dienā biļetes būs iespējams iegādāties vairākās tirdzniecības vietās pilī un pils teritorijā.

Lai ietaupītu laiku un nestāvētu garā rindā pie kases, izmantojiet iespēju iegādāties e-biļeti!

Biļešu kontroles vietās pie parka ieejām katram apmeklētājam, kas uzrāda derīgu biļeti, ap roku apliek Dārza svētku ieejas aproci.

Dārza svētku laikā iespējama aproču pārbaude. Ja aproce tiek atzīta par nederīgu vai sabojātu vai aproces nav vispār, apmeklētājam jāatstāj pils parka teritorija.

Dārza svētku aproci aizliegts nodot citām personām. Tikai aproce, kas aplikta ap roku, uzskatāma par derīgu Dārza svētku ieejas un uzturēšanās atļauju. Viltotas, bojātas (saplēstas, sagrieztas, sašūtas, salīmētas, ar bojātiem drošības slēdžiem), pārāk vaļīgi uzliktas (tādas, kuras iespējams nebojātas novilkt no rokas) aproces tiks uzskatītas par nederīgām.

GPS: 56.414819  24.026048

No Rīgas caur Bausku
No Rīgas 67 km pa ceļu A7 līdz Bauskai, no Bauskas līdz Pilsrundālei – 12 km pa ceļu P103

No Rīgas caur Jelgavu
No Rīgas 47 km pa ceļu A8 līdz Jelgavai, no Jelgavas līdz Pilsrundālei – 43 km pa ceļu A8 līdz Elejai un no Elejas pa ceļu P103 līdz Pilsrundālei

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS: autobusu satiksme “Rīga – Bauska”, tālāk “Bauska-Rundāle – Svitene”, “Bauska – Jelgava” (caur Eleju vai Jaunsvirlauku), “Bauska – Dobele”, “Bauska – Bērstele”

Virziens Rīga – Bauska – Rīga

Virziens Bauska – Rundāle – Bauska

 

No 2018. gada 3. aprīļa līdz 28. maijam interesenti aicināti pieteikties dalībai Rundāles pils Dārza svētkos š.g. 30. jūnijā.

Dārza svētkos 2018. gada 30. jūnijā, lai dažādotu svētku apmeklētāju izklaides un atpūtas iespējas, aicinām uz sadarbību stādaudzētājus, tirgotājus, amatniekus, mājražotājus un citus potenciālos svētku dalībniekus. Rundāles pils muzejs aicina pieteikties arī izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, īpaši tos, kuri piedāvā:
•  latviešu tradicionālās virtuves ēdienus;
•  ekoloģiski audzētu un ražotu produkciju;
•  Latvijā ražotu vai iegūtu produkciju.

Visi interesenti aicināti iepazīties ar Rundāles pils muzeja 2018. gada Dārza svētku noteikumiem ēdinātājiem un tirgotājiem – skatīt šeit.

Pieteikuma anketas:

Pielikums nr. 1 Pieteikuma anketa ēdinātājiem 2018 (veidlapa aizpildāma tikai elektroniski tiešsaistē)

Pielikums nr. 2 Pieteikuma anketa stādaudzētājiem, tirgotājiem, amatniekiem u. c. 2018 (veidlapa aizpildāma tikai elektroniski tiešsaistē)

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā sazināties iespējams sūtot ziņu uz e-pastu: tirgus@rundale.net

Plānotais tirgotāju izvietojums Dārza svētkos Rundāles pilī

Piedāvājums atbalstīt

Rundāles pils muzeja Dārza svētkus

Pasākuma norises laiks: 2018. gada 30. jūnijs
Svētku tēma: 18. gadsimta izklaides
Organizētāji: Rundāles pils muzejs un nodibinājums „Rundāles pils atbalsta fonds”

            Rundāles pils ar vēsturisko dārzu ir viens no populārākajiem ārvalstu un vietējo tūristu ceļojumu galamērķiem Latvijā, turklāt ekskluzīva vieta valsts līmeņa reprezentācijas pasākumiem, starptautiskiem mākslas un mūzikas festivāliem, kā arī dažādiem biznesa vides reprezentācijas pasākumiem.

            Rundāles pils ansambļa teritorija aizņem 85 ha. Tajā ietilpst arī 10 ha liels baroka stila franču dārzs, kas pilnībā atbilst 1735./1736. gadā izstrādātajam arhitekta F. B. Rastrelli projektam. Tas ir ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijas valstīs, un muzeja darbinieki pamatoti lepojas ar lieliskām rožu, tulpju un citu augu kolekcijām, ornamentālo parteru, “Zaļo teātri” un citiem dārza elementiem. Dārza atjaunošana turpinās jau vairāk nekā 40 gadu.

            Kopš 2007. gada Rundāles pils muzejā notiek Dārza svētki. Tā ir iespēja satikties dārzu kopšanas profesionāļiem un dārzu mīļotājiem, ģimenēm ar bērniem, ārvalstu tūristiem, muzeja atbalstītājiem un citiem interesentiem. Svētku koncepcija paredz apmeklētājus izglītot (semināri, lekcijas, izstādes, radošās darbnīcas) un izklaidēt (muzikāli un teatrāli priekšnesumi dārzā).

2016. gadā atzīmējām Dārza svētku desmitgadi. Aizvadītajā laikā uzmanības centrā bijušas dažādas tēmas. Pirmajos svētkos 2007. gadā godinājām talciniekus, kuri strādājuši dārza kopšanas darbos. Turpmākajos gados svētki bija veltīti gan strūklakas, gan “Zaļā teātra” atklāšanai, rožu dārzam, vēsturiskajām oranžērijām un parteriem, tulpju un citu puķu kolekcijām, kokaugiem un krūmiem.

Aristokrātu aprindās un karaļu galmos spēles bija galvenā izklaide. Francijas karaļa Luija XIV galmā 1682. gadā spēļu dienas (jours d`appartements) bija noteiktas trīs reizes nedēļā. Nodevušies dažnedažādām spēlēm, galminieki atļāvās tās nepārtraukt arī tad, kad ieradās karalis ar karalieni. Jau šajā laikā parādījās speciāli spēļu galdi, bet īpaši daudz to bija 18. gadsimtā, tāpēc 2018. gada Dārza svētku tēma veltīta 18. gadsimta spēlēm

Kopš svētku pirmsākumiem apmeklētājiem esam piedāvājuši dažādas radošās darbnīcas, un nu jau tā kļuvusi par labu tradīciju. Uz skatuves ik gadu uzstājas gan profesionāli mākslinieki („Iļģi”, „Melo M”, “Autobuss debesīs” u. c.), gan pašdarbības kolektīvi no tuviem un tāliem Latvijas novadiem. Kopš 2014. gada svētku apmeklētājiem piedāvājam orientēšanās spēli „Iepazīsti Rundāles pils dārzu”, kuras balvu fondu veido Rundāles pils muzejs sadarbībā ar Dārza svētku dalībniekiem (radošo darbnīcu veidotājiem, tirgotājiem u. c.).  Par neatņemamu svētku sastāvdaļu kļuvuši dārza tehnikas paraugdemonstrējumi. Jau vairākus gadus svētkos piedalās lietišķās mākslas meistari, mājražotāji, izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Dārza svētku apmeklētāju skaits ir pieaudzis no 2000 apmeklētājiem (2007. gadā) līdz vidēji 10 000 apmeklētājiem pēdējos gados.
Mērķauditorija: dārzu mīļotāji, dārzu kopšanas profesionāļi, ģimenes, ģimenes ar bērniem, Rundāles pils dārza un Dārza svētku pastāvīgie apmeklētāji, ārvalstu tūristi un citi interesenti.

Svētku programma tiek veidota atbilstoši pieejamam finansējumam. Lai ikgadējos Dārza svētkus nosvinētu krāšņāk, Rundāles pils muzejs kopā ar Rundāles pils atbalsta fondu aicina piedalīties to tapšanā.

Svētku izdevumi ietver:

 • mākslinieku honorāru,
 • autoratlīdzību (piemēram, AKKA/LAA),
 • tehnisko nodrošinājumu (apskaņošanu, apgaismošanu utt.),
 • dalībnieku transportu,
 • dalībnieku ēdināšanu,
 • svētku reklāmu,
 • atkritumu savākšanu,
 • pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/apkalpošanu/novākšanu,
 • kārtības nodrošināšanu,
 • dekorāciju, kancelejas u. c. materiālu iegādi pasākuma vajadzībām,
 • filmēšanu un montāžu,
 • skatuves uzstādīšanu.

 Mūsu piedāvājums

 Popularizēt Dārza svētku atbalstītāju zīmolus, izmantojot dažādus informācijas nesējus: elektroniskos un iespiestos plašsaziņas līdzekļus, vides objektus u. c. Iespējams nosaukt atbalstītāja vārdā radošo darbnīcu vai spēli. Ieguldījums Rundāles pils muzeja Dārza svētkos var palīdzēt jūsu uzņēmumam palielināt zīmola atpazīstamību un stiprināt klientu lojalitāti, tā palīdzot iegūt jaunus klientus un veidot labākas attiecības ar esošajiem klientiem.

Piedāvājumus un jautājumus aicinām sūtīt uz e-pastu: darzasvetki@rundale.net vai sazinoties ar kultūras pasākumu organizatoru Kristapu Zēbergu: tel. 63920606, 29765709.

Atskats uz 2017. gada Dārza svētkiem: http://rundale.net/galerija/darza-svetki-2017/

 

Pirms Dārza svētku apmeklējuma aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

Svētku laikā būs pieejamas publiskās pārvietojamās tualetes. To izvietojums redzams shēmā, uz vietas dārzā būs atbilstošas norādes.

Publiskos pasākumos un vietās nav atļauts smēķēt, tāpēc smēķēšanai atvēlētas speciālas vietas (lūdzam sekot norādēm un skatīt shēmā atzīmētos punktus).

Aicinām ņemt vērā gaidāmos laika apstākļus! Ja sola lietu, noderēs lietusmēteļi (lietussargi publiskos pasākumos nav vēlami, lai netraucētu citiem), ja karstu sauli – dzeramais ūdens un galvassega. Ieteicams izvēlēties arī grantētajiem celiņiem un zālienam piemērotus apavus.

Svētku norises vietā dežurēs ārsts un būs iespējams saņemt medicīnisko palīdzību (skatīt norādes!).

 

Aicinām viesus būt savstarpēji iecietīgiem un laipniem – arī stāvot rindā pēc uzkodām vai citām precēm!

08.08.2018