Rudens-ziemas sezonā aizsāksies izglītojošu lekciju cikls

Dārza svētku seminārs

Šajā rudenī Rundāles pils muzejā aizsāksies izglītojošu lekciju cikls, kas aicinās ikvienu interesentu iepazīties ar monumentālo gleznojumu, gleznu un citu eksponātu restaurāciju, kas realizēta visā piecdesmit gadu garajā Rundāles pils atjaunošanas periodā.

 Lekcijas klausīties aicināti gan skolas vecuma jaunieši, gan gidi, gan profesionāļi, kā arī ikviens, kas interesējas par dažādiem restaurācijas procesiem. Apmeklētāju apkalpošanas nodaļas vadītāja Inga Ripa stāsta: „Pēdējā laikā intensīvi esam nodarbojušies ar gidu apmācību, bet šīs lekcijas noteikti ieinteresēs arī tos, kas pils restaurācijas procesu vērojuši no malas”. Klausītāji lektoriem varēs uzdot interesējošus jautājumus, bet speciālisti – iedziļināties specifiskākas detaļās un apmainīties pieredzē.

Restaurācijas nodaļas vadītāja Aina Balode atzīmē: „Piecdesmit gadi ir pietiekoši ilgs laiks, kurā daži restauratori ieguldījuši pat pusi no sava mūža. Nu ir pienācis laiks parādīt visiem interesentiem kā līdz tādam skaistam rezultātam esam tikuši”.

 Lekciju tēmu saraksts:
sākums plkst. 13:00
7.11.“Rundāles pils monumentālo gleznojumu restaurācija”
(Zinaida Grīnfelde)
pieteikšanās līdz 5.11.

21.11.“Gleznu restaurācijas īpatnības” (Zita Sokolova) pieteikšanās līdz 19.11.

05.12. – Izglītojoša apskata ekskursija ekspozīcijā „No gotikas līdz jūgendstilam”, kurā restaurācijas nodaļas vadītāja A.Balode stāstīs par ekspozīcijā esošo priekšmetu restaurāciju. Pieteikšanās līdz 3.12.

2015.gada sākumā plānotas vēl divas lekcijas par lustru un tekstilizstrādājumu restaurācijas tēmām.

Aicinām lekcijām pieteikties iepriekš un dažādu ar lekcijām saistītu jautājumu gadījumā sazināties ar Kristapu Zēbergu t. 63962197