Restaurācija

Rundāles pils ansambļa atjaunošanas procesā ietilpst ēku un pils telpu atjaunošana un restaurācija, interjeru mākslinieciskās apdares  un iekārtas priekšmetu restaurācija.
Atsevišķa darbu joma saistīta ar baroka dārza atjaunošanu, mežaparka kopšanu, laukumu un ceļu izveidi.

Pils ansamblī ietilpst 16 ēkas ar kopējo apjomu 14249,2 m2. Pils ansambļa teritorija aizņem 72 ha, ieskaitot franču dārzu (10 ha) un mežaparku jeb medību parku (32 ha).

Pils ansambļa restaurācija sākās 1972. gadā līdz ar patstāvīga muzeja nodibināšanu. Pirmās restaurētās telpas (Zelta zāle un vēl dažas telpas centrālajā korpusā) apskatei atklātas 1981. gadā. Pašlaik apmeklētājiem pieejamas 45 no 138 pils telpām, kas atjaunotas un iekārtotas atbilstoši izmantošanas veidam un apmēbelējumam 18. gadsimtā. Līdz 1992. gadam restaurāciju finansēja Kultūras ministrija un galvenā darbu izpildītāja bija Zinātniskās restaurācijas pārvalde. Vēlākajos gados būtisks bija Borisa un Ināras Teterevu fonda, Kurzemes prinča Ernsta Johana Bīrona un SIA “Skonto būve” finansiālais atbalsts.

Pils fasāžu restaurācija

Mākslinieciskās apdares restaurācijas darbi
Sākumā monumentālās glezniecības un tēlniecības restaurāciju veica galvenokārt restauratori no Ļeņingradas (Sanktpēterburgas). Rundāles pils kļuva par Latvijas restauratoru mācību bāzi monumentālās glezniecības restaurācijas jomā.

Monumentālā glezniecība

Monumentālā tēlniecība

Mākslīgā marmora apdare

Zeltījums un sudrabojums

Spoguļi

Koka izstrādājumi

Krāšņu keramika

Tekstilijas

Telpu restaurācijas pabeigšana (hronoloģiskā secībā)

Pēdējās izmaiņas
20.03.2017

Uz augšu