Rundāles pils Dārza svētki un 42. Puķu draugu salidojums

2019. gada 29. jūnijā franču dārzā tika atzīmēti 13. Rundāles pils Dārza svētki un 42. Latvijas Puķu draugu salidojums.
Svētki ikreiz aktualizē kādu muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija gan rozes, gan tulpes un citas sīpolpuķes, gan kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, gan parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības un 18. gadsimta izklaides. Šogad Dārza svētki tika veltīti tēmai “Lapenes baroka dārzā”.

Pergolā, kas ved uz Zaļo teātri apmeklētājiem bija iespējams apskatīt vēsturiskās noēnojuma konstrukcijas – lapenes, bet uzveduma laikā uz lielās skatuves bija iespējams uzzināt plašāku informāciju par šīm konstrukcijām, kuras tika izbūvētas arī baroka dārzos.
Atdzīvinot 18. gadsimta gaisotni, Rundāles pilī ciemojās vēsturisko rekonstrukciju grupa no Polijas – Čenstohovas cietokšņa garnizona biedrība.
Katru gadu svētkos īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem – dārza centrā bērniem bija pieejams karuselis, vienā no bosketiem – radošās darbnīcas un dažādas spēles, bet Zaļajā teātrī – izrāde “Princese uz zirņa” (Ditas Balčus teātris) un kopīgas rotaļas.

Tradicionāli pasākumam izraudzīta jūnija pēdējās nedēļas sestdiena – skaistākais rožu ziedēšanas laiks. Nākamgad tiekamies 27. jūnijā, lai atzīmētu 14. Rundāles pils Dārza svētkus un kopīgi aplūkotu tēmu “Labirinti”!

 

09.04.2020