Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” Rundāles pilī

Šā gada 6. jūlijā krāšņajā Rundāles pils parkā notiks viens no VIII Starptautiskā tautas deju festivāla “Sudmaliņas” koncertiem “Deju soļi pasauli iegriež”, kurā sadejos trīspadsmit tautas deju kolektīvi no Ķīnas, Polijas, Izraēlas, Baltkrievijas, Armēnijas, Turcijas, kā arī labākie vietējie Latvijas deju ansambļi. Festivāla dalībnieki izzina, kopj un iedzīvina savas tautas dejas tradīcijas brīvā un radošā veidā.

Koncerta sākums – plkst. 18:00. Lai apmeklētu koncertu, jāiegādājas parka ieejas biļete.

Pasākuma dienā parka darba laiks pagarināts līdz plkst. 21:00 (pēdējie apmeklētāji tiek ielaisti līdz 20:30).

Informācija no LNKC mājaslapas

 UZZIŅAI

Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas” ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā. Tā mērķis – pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs festivālu “Sudmaliņas” organizē no 1992. gada. Festivāla idejas autore ir Deju svētku Goda virsvadītāja, horeogrāfe Ingrīda Edīte Saulīte. Savas pastāvēšanas laikā (1992., 1995., 1997., 1999., 2002., 2005., 2009. gadā) festivāls kļuvis par stabilu tradīciju un guvis gan ārvalstu viesu, gan Latvijas dejotāju, skatītāju un kritiķu atzinību. Iepriekšējos septiņos festivālos piedalījušās 114 Latvijas deju grupas un 93 deju grupas no 43 pasaules valstīm.