Dārza svētki 2017

2017. gada 1. jūlijā Rundāles pils dārzā tiks atzīmēti ikgadējie Dārza svētki. Kā jau pēdējos gados ierasts, Dārza svētki tiek rīkoti jūlija pirmajā sestdienā, kas ir skaistākais rožu ziedēšanas laiks.
Dārza svētku ietvaros viesiem piedāvājam ne tikai apskatīt parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, atpūšoties kopā ar ģimeni vai draugu lokā.
Šogad Dārza svētki būs veltīti medību tēmai.

Svētku programma*

Laiks Vieta Aktivitāte
12:30 Zaļais teātris Programma bērniem ar Rīgas Jauniešu Leļļu teātra “Ī-ā” piedalīšanos
14:00  Lielā skatuve Dārza svētku uzvedums “Medības” ar grupu “Elektrofolk”, vēsturisko rekonstrukciju grupu “Rokoko”, TDA “Dardedze”, DK “Mēmelīte”
16:00  Rietumu ābeļdārzs Medību suņu šķirņu parāde un darba iemaņu paraugdemonstrējumi
18:30  Zaļais teātris Staltbriežu piebaurošanas paraugdemonstrējumi
20:00  Lielā skatuve Noslēguma koncerts ar grupu “Musiqq” un “MC orķestris”
     
    Visas dienas garumā
  Dārzā Orientēšanās spēle “Medības” un tirdziņš
  Liliju bosketā Radošās darbnīcas, iespēja apskatīt un nofotografēties ar Kalvenes trušiem
  Dekoratīvo augļu koku bosketā 18. un 19. gadsimta vēsturiskās uguņošanas rekonstrukcija.
Uguņošanas rīku demonstrācija par, kurām vairāk pastāstīs Baroka svētku izpētes un atjaunošanas biedrības “Rastrelli” pārstāvji, kas apmeklētājus sagaidīs 18. gadsimta pirotehniķu tērpos”Vīna dārzs” ar degustācijām un iespēju iegādāties vīnus
  Pils vestibilā Izstādes, veltītas medību tēmai – “Medības mākslinieku skatījumā” un “”Zelta ragi” Rundāles pilī”

Ikvienam interesentam būs iespēja doties ekskursijā pa rožu dārzu vai regulāro parka daļu Rundāles pils muzeja speciālistu pavadībā. Ekskursijas pa rožu dārzu vadīs Dainuvīte Brūvere, bet ekskursijas pa regulāro parka daļu – Zigrīda Helviga.
Pulcēšanās vieta un ekskursijas sākums – pie galvenās informācijas telts netālu no parka ieejas. Piedāvājums izmantojams bez papildus samaksas.

11:00 un 14:00 ekskursijas pa rožu dārzu
12:00 un 16:00 ekskursijas pa regulāro parka daļu

*programmā iespējamas izmaiņas, aicinām sekot līdzi informācijai

SVĒTKU DIENĀ IEEJA DĀRZĀ:  pieaugušajiem 4.00 EUR, bērniem 2.00 EUR

Aktivitāšu norises vietu plāns

plakāti norādēmIeejas aproču lietošana

Pie parka ieejām atradīsies biļešu kontroles vietas, kur apmeklētājiem, kas uzrādīs derīgu biļeti, uz rokas tiks uzlikta Dārza svētku ieejas aproce.

Visiem Dārza svētku apmeklētājiem jābūt derīgai aprocei. Tās var tikt pārbaudītas. Ja aproce tiek atzīta par nederīgu vai sabojātu vai aproces nav, apmeklētājam jāatstāj pils parka teritorija. Dārza svētku aproci aizliegts nodot citām personām.

Tikai aproce, kas aplikta ap roku, uzskatāma par derīgu Dārza svētku ieejas un uzturēšanās atļauju. Viltotas, bojātas (saplēstas, sagrieztas, sašūtas, salīmētas, ar bojātiem drošības slēdžiem), pārāk vaļīgi uzliktas (tādas, kuras iespējams nebojātas novilkt no rokas) aproces tiks uzskatītas par nederīgām.