Pirmais Latvijas simtgadnieku salidojums

Pašlaik dalību salidojumā apstiprinājuši 35 simtgadnieki no visiem Latvijas novadiem – joprojām izturīgi, enerģiski cilvēki, kuru dzimšanas gads ir arī Latvijas Valsts dzimšanas gads.
Salidojums – tas ir aicinājums simtgadniekiem iziet sabiedrībā kopā ar savas dzimtas pārstāvjiem un pašvaldību vadītājiem, satikties ar vienaudžiem, satikties ar cilvēkiem, kuri veido mūsu kopīgās vēsturiskās atmiņas pamatu. Vieniem tā būs tikšanās ar jaunību, iespēja atcerēties, salīdzināt; citiem – iespēja parādīt, ka vecums nav šķērslis, lai apgūtu datorprasmes vai nodotos iemīļotajam hobijam. Tiks demonstrēti pašausti audekli, tautastērpu izšuvumi, vīndaru veikums, dzirdēsim dzejas deklamāciju, aktrises stāstus iz teātra dzīves, dažādu gardumu receptes. Vēl kādam ierašanās Rundāles pilī būs ilgi lolota sapņa piepildījums – pabūt tur, kur iepriekš būts 1949. gadā…
Uzdāvināt svētkus valsts vienaudžiem – tas ir cieņpilns pienākums. Salidojuma organizatori augstu vērtē atbalstu, ko sniedz Latvijas pašvaldības, Rundāles pils muzejs un personiski Rundāles pils muzeja direktors Dr. Imants Lancmanis. Notiks ekskursijas, simtgadniekiem būs iespēja iepazīties ar pili, parku, rožu dārzu. Baltajā zālē Latvijā pazīstami mākslinieki iepriecinās viesus, dāvinot sava talanta daili un vienreizību.
Salidojuma dalībnieku vidū būs arī dokumentālās filmas “Piedzimt kopā ar Latviju” varoņi, un notiks filmas videoprezentācija.
Latvijas pirmais simtgadnieku salidojums ir pilsoniskā iniciatīva, veltīta lielajai Latvijas Valsts jubilejai.

Pasākuma laikā iespējami ierobežojumi Rundāles pils telpu apskatei!