Hortenziju izstāde 2017

No 1. līdz 2. septembrim Rundāles pils austrumu puses virtuves telpā (1. stāvā blakus restorānam) pirmo reizi apskatāma hortenziju izstāde – Veltas Breidakas (stādaudzētava “Saulesķirši”) kolekcija. Apmeklētājus priecēs vairāk nekā 20 hortenziju šķirņu, turklāt pirmajā dienā būs iespēja iegādāties hortenziju stādus un saņemt vērtīgus padomus par šo košumkrūmu audzēšanu.

Sākotnēji hortenzijas augušas Amerikā un Āzijā.  Tās ir daudzgadīgi krūmi ar kuplu lapotni, lielām, tumšzaļām lapām un romantiskām ziedu bumbām košās krāsās. Krūmu vidējais augstums ir 1 m, tomēr dažām šķirnēm – pat 3 m. Hortenzijas zied teju visas vasaras garumā.
Anglijā hortenzijas ieveda jau 18. gadsimtā, no turienes tās ātri izplatījās un kļuva populāras gandrīz visā Eiropā. Pazīstamākās ir liellapu hortenzijas, taču  Latvijas apstākļos tās reti pārcieš ziemu un vasarā var arī neuzziedēt. Latvijas klimatam piemērotākas ir kokveida hortenzijas, kuru ziedkopas izskatās visai līdzīgas liellapu hortenziju ziediem.

Kolekcionāre Velta Breidaka stāsta, ka viņas pamatnodarbošanās ir daudzgadīgo puķu un lielziedu hortenziju audzēšana: “Mūsu daiļdārzā, kuru sāka veidot pirms 28 gadiem, atrodamas ap 40 dažādu šķirņu un sugu hortenzijas. Pirmās hortenziju šķirnes mūsu dārzā bija skarainās hortenzijas ‘Pinky Winky’, ‘Vanille Fraise’, ‘Limelight’ un ‘Great Star’.”

Rundāles pilī hortenziju ziedu izstāde būs apskatāma tikai divas dienas. 1. septembrī varēs iegādāties hortenziju stādus un konsultēties ar pašu kolekcionāri.

Izstāde apskatāma bez maksas.

Hortenzija "Pastel Blue"
Hortenzija “Pastel Blue”