Rundāles pils izdevumi nominēti balvai “Zelta ābele 2018”

Konkursa “Zelta ābele” pamatā ir ideja par grāmatu kā daudzu nozaru speciālistu veidotu mākslas darbu, kas atklāj grāmatas satura un formas māksliniecisko veselumu. Konkursa mērķis ir veicināt grāmatu izdošanas profesionālā un mākslinieciskā līmeņa izaugsmi, kā arī attīstīt lasītāju izpratni par grāmatu mākslu.

Ikgadējai grāmatu mākslas balvai “Zelta ābele 2018” 50 pašmāju izdevēji kopumā bija iesnieguši 132 grāmatas.

Grāmatas vērtēja eksperti Kristiāna Ābele, Daina Balhina, Ieva Bečere, Daiga Brinkmane, Agris Dzilna, Jānis Murovskis un Ilze Ramane.

Divās no kategorijām nominēti arī Rundāles pils izdevumi. Kategorijā «Dokumentālie izdevumi» nominēta sastādītāja un redaktora Guntara Godiņa «Miera ķēķis. Kas stāv aiz teksta?» (izdevusi Latviešu valodas aģentūra), Katrīnas Teivānes-Kropas «Vilis Rīdzenieks» (izdevējs «Neputns»), Kristīnes Matīsas un Agneses Zeltiņas «Rolanda Kalniņa telpa» (izdevējs «Neputns»), Imanta Lancmaņa «Rundāles pils, II daļa. Pils tuvplānā» (izdevējs Rundāles pils muzejs), kā arī Ulda Pīlēna «(mans) uzņēmēja kods» (izdevējs «Zvaigzne ABC»).


Savukārt kategorijā «Mākslas izdevumi» balvai nominēta Imanta Lancmaņa grāmata «Dievinātā Doroteja» (izdevējs Rundāles pils muzejs), Annas Ancānes, Mikus Čežes un Anitas Vanagas «No skices līdz izrādei» (izdevējs Latvijas Nacionālā opera un balets), Andreja Granta un Laimas Slavas grāmata «Andrejs Grants» (izdevējs «Neputns»), Gintas Gerhardes-Upenieces «Portrets Latvijā. 20.gadsimts. Sejas izteiksme» (izdevējs «Neputns»), Zigurda Šenberga grāmata «Georgs Šenbergs» (izdevējs «Neputns»), kā arī Valda Līcīša darbs «Kuldīga. Kurzeme» (izdevējs «Lapu dizains»).

No 6. marta līdz 26. martam ziņu portālā DELFI iespējams nobalsot par skaistāko pagājušajā gadā Latvijā izdot grāmatu. Balsojumā iekļautas arī Rundāles pils muzeja publikācijas!
No vienas IP adreses iespējams balsot vienu reizi 24 stundās!

Nominētās grāmatas būs aplūkojamās šādās izstādēs:
01.03. – 03.03. Latvijas Grāmatu izstādē
05.03. – 30.03. Grāmatu namā „Valters un Rapa”
04.03. – 30.03. Rīgas Centrālajā bibliotēkā
04.04. – 2019. gada marts – Latvijas Nacionālās bibliotēkas M stāva UIC lasītavā
15.03. – 30.06. Izstāde „2018. gads Latvijas grāmatniecībā”
 Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkā