15. decembrī kamermūzikas koncerts “Ziemassvētku varavīksne”

15. decembrī plkst. 15:00 Rundāles pilī notiks kamermūzikas koncerts “Ziemassvētku varavīksne”, ko sniegs NMV Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi. Koncerts ir viens no Dārziņskolas jubilejas sezonas notikumiem, un tajā uzstāsies dažādu vecumu jaunie mūziķi. Īpašs, reti piedzīvojams mirklis būs arfu dueta uzstāšanās.

Trešajā Adventē, kad jau esam tuvo Ziemassvētku sajūtās un gaidās, sirsnīgs un skaists koncerts izskanēs greznajā Rundāles pils Baltajā zālē. Tajā uzstāsies audzēkņi no pirmās līdz pat pēdējai klasei, atskaņojot Friderika Šopēna, Volfganga Amadeja Mocarta, Franča Šūberta, Georga Frīdriha Hendeļa, Kloda Debisī, Antonīna Dvoržāka un citu komponistu mūziku. Klausītājus priecēs klavieru, mežraga, klarnetes, vijoles, čella, flautas, marimbas un ansambļu skaņas. Īpašs pārsteigums būs vidusskolas audzēkņu arfu duets, kas atskaņos Bernāra Andrē svītu “Meitene”.

2020. gada pavasarī Emīla Dārziņa mūzikas skola svinēs 75. jubileju, tādēļ šī sezona skolas ikdienā un koncertdzīvē iezīmējas īpaša. Jau kopš septembra, kad svētku sezona tika atklāta, notiek koncerti kā Rīgā, tā reģionālajās koncertzālēs. Dārziņskolas audzēkņi jau priecējuši Dobeles jaunās koncertzāles “Zinta” klausītājus, bet pavasarī jaunie mūziķi dosies uz koncertzālēm Ventspilī, Cēsīs un Rēzeknē. Skolas vadītāja Iveta Dreiblate atzīst, ka koncerti apliecina vienu no skolas vēlmēm – ne tikai izglītot visaugstākās raudzes topošos profesionāļus, bet arī iedvesmot un attīstīt mūzikas izglītības vidi kopumā.

Ieeja koncertā – iegādājoties Mazā loka apskates biļeti.

Informāciju sagatavoja:
Anete Ašmane
PIKC NMV EDMS projektu vadītāja
+ 371 29427858
anete.asmane@nmv.lv