Muzeja teritorijā norisināsies zemessardzes 1. Rīgas brigādes inženieru mācības

9. un 10. jūlijā muzeja teritorijā tiks rīkotas Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas mācības.

Nereti vēl mūsdienās joprojām ir atrodamas liecības par kariem, kas pieredzēti Latvijā. Rundāles pils austrumu pusē, apgūstot teritoriju, kur savulaik bija ierīkots ābeļdārzs, tika uzieti divi nesprāguši kara laika lādiņi. Nākamā gada Dārza svētkos šajā vietā ir plānotas dažādas aktivitātes, tāpēc Rundāles pils muzeja vadība vērsās pie Latvijas Republikas zemessardzes 1. Rīgas brigādes ar lūgumu pārmeklēt un nepieciešamības gadījumā attīrīt minēto teritoriju. Atsaucoties uz muzeja lūgumu, šā gada 9. un 10. jūlijā muzeja teritorijā norisināsies Zemessardzes 1. Rīgas brigādes Inženieru rotas mācības, kuru laikā tiks pārmeklēta zemes platība uz austrumiem no pils.

Rundāles pili ir skāris gan Pirmais pasaules karš, gan Otrais pasaules karš. No 1915. līdz 1918. gadam pilī bija ierīkota Vācijas armijas komandantūra un hospitālis. Arī Otrā pasaules kara laikā 1943. gadā pils telpās iekārtoja hospitāli vācu armijas karavīriem. Ierakumu līnija bija izveidota gar Īslīces upi, arī parka regulārās daļas dienvidu malā tika izraktas tranšejas. Sarkanās armijas uzbrukums vērmahta pozīcijām notika 1944. gada 17. augustā. Divas Sarkanās armijas kājnieku divīzijas un viena tanku brigāde ļoti strauji šķērsoja pils teritoriju, un nopietna kauja notika uz ziemeļiem no pils. Laimīgā kārtā ēka necieta ne artilērijas apšaudē, ne padomju aviācijas uzlidojumos. Toties Mežaparkā atrasti vairāki desmiti aviācijas bumbu izrautu bedru. Šis uzbrukums Sarkanajai armijai deva iespēju pārraut frontes līniju, nokļūt pie Lielupes un tālāko uzbrukumu pavērst Bauskas virzienā.

Rundāles pils muzeja vadība cer sadarboties ar zemessardzi arī nākamajā gadā, kad varētu pārbaudīt jau plašāku muzeja teritoriju, kur nākotnē iecerēts būvēt siltumnīcas muzeja vajadzībām.

Aicinām pievērst uzmanību tam, ka 9. un 10. jūlijā iespējami ierobežojumi apmeklētāju plūsmai muzeja teritorijā.

Footer menu LV