2020. gada Adventes kalendārs

 

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs gada nogalē piedāvā ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā muzeja mājaslapā. Šogad kalendārs veltīts pulksteņiem. Tēma nav nejauši izraudzīta, jo decembris saistās ar apcerīgo Ziemassvētku gaidīšanas laiku un pulkstenis jau izsenis ir viena no mērīšanas ierīcēm, kas atgādina cilvēkam par laika ritējumu.

No 1. līdz 24. decembrim trīsdimensiju fotogrāfijās tiks demonstrēti dažādu periodu, materiālu un izmēru pulksteņi. Parasti lielākā daļa muzeja eksponātu nav apskatāma tik tuvu, lai varētu izpētīt sīkākos gravējumus, gleznojumus vai veidojumus, tāpēc trīsdimensiju Adventes kalendārs ir lieliska iespēja labāk iepazīt muzeja kolekcijas priekšmetus, pietuvinot un aplūkojot tos no visām pusēm.

Katru dienu, sākot no 1. decembra, kalendārā būs atverams viens lodziņš ar vienu priekšmetu. Muzeja mājaslapā kalendārs būs apskatāms līdz pat 2021. gada janvāra beigām.

Trīsdimensiju Adventes kalendāru veidošana sadarbībā ar studiju “Ocean Multimedia” muzejā notiek kopš 2014. gada. Interesentiem jau ir bijusi iespēja tuvāk izpētīt porcelāna un fajansa priekšmetus, daļu no muzeja vēdekļu kolekcijas, apgaismes ķermeņus un sīkus sadzīves priekšmetus – kārbiņas, adatiņas, stikla pudelītes.

Lai gaišs un mierpilns Adventes laiks!