7. augustā – festivāls “Liepājas vasara Rundāles pilī”

Mūzikas festivāls LIEPĀJAS VASARA RUNDĀLES PILĪ
7. augustā no 13.00 – 00.00

Rundāles pils Baltās zāles teiksmainais vieglums un Zaļā teātra sendienu burvība, aizraujošas pasakas mazajiem klausītājiem, eleganta kamermūzika lielākiem, arī prātīgas sarunas par nāves un augšāmcelšanās tēlojumu mākslā, Kristīnes Balanas un Inta Dāldera solo Gunta Kuzmas diriģētā 18./19. gadsimta mijas mūzikas programmā, un visam vainagojumā — silta vasaras nakts tumsa, Rundāles rožu smarža un Baha mūzika pils balkonā.

 

MUZIKĀLĀS PASAKAS ZAĻAJĀ TEĀTRĪ
pulksten 13.00

Pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni aicināti kopā ar Liepājas teātra aktrisi Karīnu Tatarinovu un Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķiem — mežradznieku Ingu Novicānu un sitaminstrumentālisti Martu Kauliņu — iesaistīties pasaku stāstīšanā un dziedāšanā. Georga Pelēča, Oleksija Demčenko, Raimonda Petrauska un Oskara Petrauska mūzikas pavadībā skanēs stāsti par cirka lauvu Bonifāciju, kurš dodas pāri okeānam, lai sastaptu vecmāmiņu, par mazo jenotu, kurš mācās tapt drosmīgs, un par skaisto, garo pupu, kas ieaug mākoņos. Ikvienam būs iespēja pārliecināties par to, cik daudzveidīgi skan mežrags, marimba, vibrofons un perkusijas, ko varēs apskatīt pavisam, pavisam tuvu!

Koncertizrāde tapusi, izmantojot darbus, kas savulaik iekļauti aktrises Karīnas Tatarinovas producētajā un apgāda “Upe tt” izdotajā CD “Mazās muzikālās pasakas” (ierakstu balva “Zelta mikrofons” gada labākajam bērnu albumam).

Marta Kauliņa / sitamie instrumenti
Ingus Novicāns / mežrags
Karīna Tatarinova / stāstnieks

Programmā:
Georgs Pelēcis – “Garā pupa”
Oleksijs Demčenko – “Bonifācija brīvdienas”
Raimonds un Oskars Petrauski – “Pasaka par mazo Jenotu”
Martas Kauliņas un Jāņa Ivuškāna aranžijas

Biļetes: 10 EUR (iekļauts Franču dārza apmeklējums, bērniem 2 EUR atlaide)

 

KAMERMŪZIKA BALTAJĀ ZĀLĒ
pulksten 15.00

Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi izveidojuši stīgu kvinteta sastāvu un ar jauneklīgu enerģiju piedāvā klausītājiem vasarīgi vieglu, košu, krāspilnu koncertprogrammu, kurā dejas — Emīla Dārziņa caurspīdīgais ”Melanholiskais valsis” un Luidži Bokerīni temperamentīgais fandango — mijas ar lirisma un dzīvesprieka pilnām kompozīcijām: Edvarda Elgara “Mīlas sveicienu”, Edvarda Grīga svītu ”No Holberga laikiem” un Volfganga Amadeja Mocarta divertismentu jeb laba garastāvokļa mūziku.

Liepājas stīgu kvintets:
Annija Endija Kolerta / vijole
Līva Tomiņa / vijole
Katrīna Anna Pelnēna / alts
Dina Puķīte / čells
Guntis Kolerts / kontrabass

Biļetes: 15 EUR

 

KONCERTSARUNA NĀVE UN AUGŠĀMCELŠANĀS MĀKSLĀ
pulksten 17.00

Mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža vadītā sarunā satiksies rakstnieks, Latvijas Radošo savienību padomes ģenerālsekretārs Haralds Matulis un filozofs, antīkās kultūras pētnieks Harijs Tumans. Uzmanības lokā — nāve, atdzimšana un pārdzimšana, fēnikss un Ozīriss, kā arī citi mīti un leģendas no Orfeja un Kristus līdz Preslijam un Makartnijam.

Sarunu inkrustēs Liepājas Simfoniskā orķestra sitaminstrumentālista Edgara Vaivoda solo.

Orests Silabriedis / mūzikas apskatnieks
Harijs Tumans / vēstures zinātņu doktors, profesors
Haralds Matulis / rakstnieks, publicists, tulkotājs
Edgars Vaivods / sitamie instrumenti

Biļetes: 15 EUR (iekļauts Franču dārza apmeklējums!)

 

KRISTĪNE BALANAS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
pulksten 20.00

Plašajā un talantīgajā Bahu dzimtā absolūtais ģēnijs ir Johans Sebastiāns Bahs, taču augstu vērtējami ir arī vairāki dižā meistara dēli. Liepājas Simfoniskā orķestra un diriģenta Gunta Kuzmas programmā iekļauta divu Baha dēlu mūzika: viens ir vētru un dziņu laikmeta ideju paudējs Karls Fīlips Emanuels Bahs, savukārt otrs ir Johans Kristiāns Bahs, kuram bija liels iespaids uz jaunā Mocarta izaugsmi. Starptautiski pazīstamā latviešu vijolniece Kristīne Balanas spēlēs solo Volfganga Amadeja Mocarta Piektajā vijolkoncertā, savukārt šīgada jubilāra, izcilā klarnetista Inta Dāldera spēli dzirdēsim agrīnā romantisma zvaigznes Kārļa Marijas fon Vēbera Otrajā klarnetes koncertā.

Kristīne Balanas / vijole
Ints Dālderis / klarnete

Guntis Kuzma / diriģents
Liepājas Simfoniskais orķestris

Programmā:
Johans Kristians Bahs – Simfonija D Dur (op.18.,nr.4)
Kārlis Marija VĒBERS – Otrais klarnetes koncerts
Kārlis Filips Emanuels Bahs – Simfonija Mi minorā (H653)
Volfgangs Amadejs MOCARTS – Vijolkoncerts Nr.5 La mažorā

Biļetes: 25 EUR

 

NAKTS KONCERTS PILS DĀRZĀ
pulkten 22.00

Maģiski izgaismosies Rundāles dārzs, un pils balkonā skanēs 18. gadsimta šedevri. Kristīne Balanas spēlēs Baha leģendāro čakonu vijolei solo, flautiste Egija Sproģe izvēlējusies Hamburgas dižmeistara Tēlemaņa fantāzijas, savukārt čellists Krišjānis Gaiķis dos Baha Trešo svītu. Vasaras nakts, rožu smarža un vienatnīga instrumenta barokālā balss — neaizmirstams piedzīvojums!

Egija Sproģe / flauta
Krišjānis Gaiķis / čells
Kristīne Balanas / vijole

Biļetes: 15 EUR (iekļauts Franču dārza apmeklējums!)

 

Koncertu kopbiļete: 49 EUR (iekļauts Franču dārza apmeklējums!)

Atbalsta: Latvijas Republikas Kultūras ministrija

APMEKLĒTĀJU IEVERĪBAI: Festivāls plānots ar drošības pasākumiem, kas paredz apmeklētājus ar derīgu Covid-19 sertifikātu, kas apliecina negatīvu testu, vakcināciju vai pārslimošanu, kā arī bērnus līdz 12 gadu vecumam bez sertifikāta. Vairāk informācijas Kultūras Ministrijas mājas lapā https://www.km.gov.lv/lv/jaunumi un www.covid19sertifikats.lv.

 

Plašāka informācija par koncertiem saziņā ar organizatoriem www.lso.lv 

 

Footer menu LV