Tiešsaistes lekcija angļu valodā “Redzēt, uzzīmēt, pierakstīt. Ceļošana kā mākslinieka izglītošanās procesa daļa vācbaltiešu mākslinieku piemēros”

 

Sestdien, 27. novembrī, plkst. 14.00 Rundāles pils muzejs aicina uz igauņu mākslas vēsturnieces Līsas Helēnas Lumbergas tiešsaistes lekciju angļu valodā “Redzēt, uzzīmēt, pierakstīt. Ceļošana kā mākslinieka izglītošanās procesa daļa vācbaltiešu mākslinieku piemēros”. Šī būs trešā lekcija, kas notiks izstādi “Kurzemes princese ceļo. Fanijas Bīronas akvareļi un zīmējumi” pavadošajā lekciju ciklā.

Gustavs Ādolfs Hipiuss. Ecco l’alma città di Roma! (Lūk, laipnā Romas pilsēta!) 1821. Vara grebums, 12 x 18,5 cm. Igaunijas Mākslas muzeja kolekcija

Lekcijā autore iepazīstinās ar vācbaltiešu māksliniekiem, kuri 19. gadsimta pirmajās desmitgadēs ceļoja uz Eiropu, lai pilnveidotu savu izglītību un māksliniecisko praksi. Tādi mākslinieki kā Augusts Matiass Hāgens, Gustavs Ādolfs Hipiuss, Oto Frīdrihs Ignācijs un Augusts Georgs Vilhelms Pecolds, ceļojot uz rietumiem, darināja zīmējumus un rakstīja dienasgrāmatas, kas tolaik bija ierasta prakse. Viņu ceļojumu laikā radītais ir interesants materiāls, kas atklāj viņu vērtības un centienus pirms diviem gadsimtiem. Autore uzskata, ka viņu zīmējumi un skices gan darbojās kā aģenti, kas vēlākiem novērotājiem atklāja skatītās vietas un satiktos cilvēkus, gan piedalījās mākslinieku identitātes veidošanā.

Mākslas vēsturniece Līsa Helēna Lumberga ir lektore un doktorante Igaunijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un vizuālās kultūras institūtā. Savā topošajā disertācijā viņa pievēršas vācbaltiešu mākslai un mākslas vēstures rakstīšanai kā zināšanu radīšanas līdzekļiem 19. gadsimta pirmajās desmitgadēs.

Lekcija notiks attālināti, izmantojot tiešsaistes platformu Zoom. Dalība bez maksas, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pastu izglitiba[at]rundale.net.

 

Lekcija organizēta ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

27. novembra lekcijas ieraksts. 

 

Footer menu LV