Rundāles pils muzeja 2021. gada Adventes kalendārs

 

Turpinot iecienītu tradīciju, Rundāles pils muzejs gada nogalē piedāvā ieskatīties trīsdimensiju Adventes kalendārā muzeja mājaslapā. Šogad kalendārs ir veltīts tēmai stikls. No 1. līdz 24. decembrim trīsdimensiju fotogrāfijās tiks demonstrēti dažādi stikla trauki – glāzes, kausi, pudeles, karafes, flakoni un vāzes –, kas radīti laikā no 18. gadsimta pirmajām desmitgadēm līdz 20. gadsimta sākumam. Ikdienā lielākā daļa šo muzeja eksponātu nav apskatāma tik tuvu, lai varētu izpētīt smalkākos gravējumus, gleznojumus vai veidojumus un ieskatīties stikla toņu niansēs, tāpēc trīsdimensiju Adventes kalendārs ir lieliska iespēja labāk iepazīt muzeja kolekcijas priekšmetus, pietuvinot un aplūkojot tos no visām pusēm.

Katru dienu, sākot ar 1. decembri, kalendārā būs atverams viens jauns lodziņš ar vienu priekšmetu. Muzeja mājaslapā kalendārs būs apskatāms līdz pat 2022. gada janvāra beigām.

Trīsdimensiju Adventes kalendāru veidošana sadarbībā ar studiju “Ocean Multimedia” muzejā notiek jau vairāku gadu garumā. Interesentiem ir bijusi iespēja tuvāk izpētīt porcelāna un fajansa priekšmetus, daļu no muzeja vēdekļu kolekcijas, apgaismes ķermeņus, sīkus sadzīves priekšmetus – kārbiņas, adatiņas, stikla pudelītes – un pagājušajā gadā muzeja pulksteņu kolekcijas spilgtākos eksemplārus.

Aicinām ik dienu ielūkoties Adventes kalendārā, lai apskatītu īpaši šim datumam izvēlēto priekšmetu.

Lai gaišs un mierpilns Adventes laiks!

Footer menu LV