28.decembrī pilī skanēs franču, itāļu un vācu skaņdarbi

2013.gada 28.decembrī plkst. 15:00 Rundāles pils Baltajā zālē,
koncertā  “Musique de chambre”
skanēs franču, itāļu, vācu un citu valstu autoru skaņdarbi.

Klausītājiem uzstāsies dziedātāja Anda Martin un pianists Andrejs Bubinduss.

Anda Martin un pianists Andrejs Bubinduss

Šī gada 29. novembrī Chambon sur Lignon (Francija) zālē dziedātāja Anda Martin un pianists Andrejs Bubinduss iepazīstināja franču publiku ar krievu komponistu skaņdarbiem.
Andrejs Bubinduss ir absolvējis LVK konservatorijas klavieru klasi profesora Venta Zilberta vadībā, bet Anda Martin – Sergeja Rahmaņinova konservatoriju Parīzē pie amerikāņu soprāna Karolas Veitas.
Koncertā Rundāles pils Baltajā zālē, 28. decembrī viņi kopā ar vijolnieci un vijoles klases pedagoģi Sandru Bubindusu un čellistu, Latvijā atzītu senās mūzikas interpretu, Aināru Paukšēnu, atskaņos divas ārijas no franču komponista Andrē Kampras kantātes “Arions” kā arī J.S. Baha un Vivaldi skaņdarbus.
Programmas otrā daļa būs veltīta salīdzinoši laikmetīgākai mūzikai, ko ievadīs franču komponista Gabriēla Forē skaņdarbs “Les Berceaux” un kam sekos krievu komponistu Modesta Mussorgska, Sergeja Rahmaņinova un Pjotra Čaikovska skaņdarbi.
Modests Mussorgskis bija viens no tiem, kurus akadēmiķis, filozofs, rakstnieks un gleznotājs Nikolajs Rērihs dēvēja par “sējēju”, skaistuma un mūžīgo vērtību radītāju, vienu no šīs mūžīgās gaismas nesēju cilvēcei. Viņa mūzika izceļas ar savu melodiskumu, kas sakņojas krievu tautas dziesmās.

Ieeja koncertā bez maksas