Rundāles pils muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz “Randiņu dārzā”

Rundāles pils muzejs šogad pievienojas starptautiskai dārzu un parku popularizēšanas iniciatīvai un aicina apmeklētājus uz pirmo “Randiņu dārzā”, kas notiks šo piektdien, 3. jūnijā. Pasākums paredzēts ģimenēm ar bērniem – būs iespēja iepazīt retās dzīvnieku un augu sugas Rundāles pils dārzā, iestādīt savu puķi līdzņemšanai un audzēšanai, kā arī doties pils dārznieku vadītā ekskursijā pa dārzu.

Pasākums “Rendez-vous aux jardins” jeb “Tikšanās dārzos” aizsākās Francijā 2003. gadā ar mērķi iepazīstināt plašāku publiku ar dārzu daudzveidību, veicināt izpratni par dārzu kā kultūras mantojumu, kā arī nodot zināšanas par dārzu veidošanu un kopšanu. Ik gadu jūnija pirmajā nedēļas nogalē privātie un publiskie dārzi un parki Francijā piedāvā apmeklētājiem dažādas darbnīcas un ekskursijas dārzu iepazīšanai. Piektdienā tradicionāli tiek rīkotas aktivitātes bērniem un jauniešiem. 2018. gadā Francijas iniciatīvai pievienojās arī citas Eiropas valstis, un šogad dažādi pasākumi notiks jau 24 Eiropas valstu parkos un dārzos, pirmo reizi arī Latvijā – Rundāles pils franču dārzā.

Rundāles pils franču dārzā šo piektdien, 3. jūnijā, no plkst. 16.00 līdz 18.00 paredzētas radošās darbnīcas dažādu vecumu bērniem. Radošajā darbnīcā “Retās sugas” bērni iepazīsies ar Rundāles pils teritorijā sastopamām retām un aizsargājamām savvaļas dzīvnieku un augu sugām. Dalībnieki pildīs uzdevumus un arī paši veidos savu reto augu vai dzīvnieku. Tāpat bērniem būs iespēja piedalīties darbnīcā “Zaļie pirkstiņi” un iestādīt podiņā pašiem savu augu, ko ņemt līdzi uz mājām, lai to audzētu un par to rūpētos. Savukārt pašiem mazākajiem paredzēta spēle “Meklē pats!” – dārzā izvietotu īpašu kontrolpunktu meklēšana. Vakara noslēgumā plānota pils dārznieku vadīta ekskursija pa Rundāles pils franču dārzu. Lai pieteiktos darbnīcām un ekskursijām, jāaizpilda reģistrācijas anketa: .

Pasākuma apmeklētāji aicināti arī izstaigāt dārzu un priecāties par ziedošajām tulpēm, ceriņiem un dekoratīvajiem augļu kokiem. Dārza iepazīšanai noderēs digitālais gids – interneta vietne ar dārza plānu un bosketu un augu aprakstiem.  Vasarā piektdienās, sestdienās un svētdienās dārzs ir atvērts līdz plkst. 21.00.

Rundāles pils franču dārzs, kas pagājušogad saņēma Eiropas Dārza balvu kategorijā “Vēsturiskā parka vai dārza pārvaldība vai attīstība”, ierīkots pēc pils arhitekta Frančesko Rastrelli projekta un aizņem 10 hektārus lielu platību. Dārza atjaunošana noritēja līdztekus pils restaurācijai ar lielu muzeja darbinieku un talcinieku ieguldījumu. Tagad dārzā apskatāmi visi baroka dārzam raksturīgie elementi: ornamentālais parters, strūklaka, Zaļais teātris, bosketi, pergolas, paviljoni un labirints. Apmeklētāji īpaši iecienījuši Rundāles pils rožu dārzu ar vairāk nekā 2000 vēsturisko un mūsdienu rožu šķirnēm.

Footer menu LV