9. jūlijā – “Senās mūzikas festivāls” noslēguma koncerti Rundālē

 

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz šīs vasaras krāšņāko kultūras notikumu Latvijā – “Senās mūzikas festivālu”, kurš šogad norisināsies no 6. – 9.jūlijam Rīgas baznīcās un koncertzālēs, kā arī Rundāles pilī – izcilākajā baroka pilī Baltijā, kas ir pazīstama kā itāļu arhitekta Frančesko Bartolomeo Rastrelli meistardarbs. Festivālā tiks atdzīvināti Henrija Pērsela, Antonio Vivaldi, Johana Sebastiāna Baha, Klaudio Monteverdi un citu baroka dižgaru meistardarbi. Mūziku papildinās krāšņi tērpi, autentiski viduslaiku un baroka instrumenti un arhitektūra, kas rada neatkārtojamu klātbūtnēs sajūtu. Koncertā piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki.
6.jūlijā Lielajā ģildē “Senās mūzikas festivālu” atklās itāļu, angļu un spāņu baroka mūzika zviedru kamerorķestra “O/Modernt” izpildījumā. Orķestris ir viens no vadošajiem Skandināvijā un regulāri koncertē visā Eiropā, izpildot baroka un 20., 21.gadsimta mūziku. “Senās mūzikas festivālā” kamerorķestris izpildīs Domeniko Pellegrini, Henrija Pērsela, Johana Sebastiāna Baha skaņdarbus, kā arī baroka mūziku no Meksikas reģiona. Koncerta solisti būs čīliešu izcelsmes spāņu mecosoprāns – Lusiana Mančīni un izcilais vijolnieks, kamerorķestra vadītājs – Hugo Tičati.
7.jūlijā Mazajā ģildē skanēs itāļu baroka mūzikas šedevri, ko izpildīs dziedātāja Hana Blažikova, vijolniece Agnese Kanniņa, klavesīniste Ieva Saliete un Romina Liška – viola da gamba.
8.jūlijā Rīgas Sv. Jāņa baznīcā varēs dzirdēt vācu baroka un renesanses garīgos dziedājumus. Koncertprogrammā Johana Sebastiāna Baha, Dītriha Bukstehūdes un Johana Gotfrīda Valtera mūzika, ko izpildīs Latvijas Radio koris. Koncertu diriģēs Kaspars Putniņš, šobrīd starptautiski vispazīstamākais latviešu kordiriģents, kura specializācija ir tieši baroks un senā mūzika.
8.jūlijā Rīgas Domā nakts koncertu sniegs Baltijas valstīs vadošā viduslaiku un renesanses vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”, kas izpilda seno mūziku, īpaši gregoriskā korāļa autentisko dziedāšanu. Grupas dziedātāji ir profesionāli mūziķi, kurus vieno mīlestība pret seno mūziku un vēlme atskaņot to saskaņā ar jaunākajām atziņām autentiskas interpretācijas jomā.
9.jūlijā koncertdienu Rundāles pilī iesāks radošās darbnīcas un koncertuzvedums bērniem “Karalis Strazdubārda”. Pazīstamā Brāļu Grimmu pasaka izskanēs senās mūzikas skaņās – angļu komponista Henrija Pērsela skaņdarbos. Koncertā piedalīsies dziedātāji – Beāte Zviedre, Juris Jope, Kalvis Kalniņš, Ilona Bagele, Juris Kaukulis, kā arī Latvijas Radio kora solisti – Agate Pooka, Kārlis Rūtentāls, Jānis Kokins. Muzikālo pavadījumu veidos klavesīnists Pēteris Vaickovskis, baroka vijolnieks Raimonds Melderis, baroka čellists Ainārs Paukšēns, baroka altiste Zane Dziesma, lautists Lenards Gotlubs un seno pūšaminstrumentu meistare Ieva Nīmane. Daždās lomās iejutīsies arī Rīgas Baleta skolas audzēkņi, koncertu vadīs atraktīvā Karina Bērziņa.
Savukārt 9.jūlija vakarā Rundāles pils dārzā festivālu noslēgs Antonio Vivaldi vijoļkoncertu cikls “Gadalaiki” – viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē, kā arī komponistu Mišela Rišāra Delalāna, Žana Batista Lullī, Džuzepes Samartīni un Žana Filipa Ramo skaņdarbi. Kopā ar Sinfonietta Rīga, Normunda Šnē vadībā, koncertā piedalīsies arī izcilā vijolniece, pasaules vadošo orķestru soliste Kristīne Balanas.
Biļetes ir iespējams iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.
Senās mūzikas festivāla” interneta mājas lapa www.smf.lv

 

Papildu informācija:
Ieva Mora
VISA “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 26409474
E-pasts: ieva.mora@latvijaskoncerti.lv

Footer menu LV