Rundāles pils dārzā aizvadīts pasākums ģimenēm ar bērniem “Iepazīsti retās sugas”

Piektdien, 19. augustā, plkst. 16.00 Rundāles pils muzejs aicināja ģimenes ar bērniem uz radošo darbnīcu dārzā, lai kopīgi iepazītu Rundāles pils teritorijā sastopamās retās augu un dzīvnieku sugas. Bērniem bija pieejami gan izglītojoši uzdevumi, gan iespēja no dabas materiāliem izveidot savu reto dzīvnieku, kā arī kļūt par dabas pētnieku, Rundāles pils dārzā meklējot reto dzīvnieku un augu “mājvietas”.

Rundāles pils teritorijā sastopami ļoti daudzu sugu augi, putni, kukaiņi un abinieki, un vairākas no sugām ir retas un aizsargājamas. Tā kā dabā viss ir saistīts, sugu izzušana apdraud arī cilvēku izdzīvošanu. Daļa no retajiem augiem un dzīvniekiem ir labi pazīstami, bet ir arī tādi, kuru nosaukumi dzirdēti retāk, piemēram, sārmeņu resngalvītis (taurenis) vai lapkoku praulgrauzis (vabole), pūkainā asinszāle vai Baltijas dzegužpirkstīte.

Radošajās aktivitātēs bērni ne tikai izzināja daudzveidīgo augu un dzīvnieku pasauli, bet arī iepazina Rundāles pils franču dārzu, kurā daba jau atklājās citādā, cilvēka pārveidotā formā.

Rundāles pils dārzs vasarā no piektdienas līdz svētdienai ir atvērts līdz plkst. 21.00, ļaujot ģimenēm pēc pasākuma apskatīt arī ziedošās rozes un hortenzijas, kā arī iegriezties kafejnīcā blakus Dārznieka mājai. Kopš šā gada maija Rundāles pilī var nokļūt ar tiešo reisu no Rīgas – šie autobusi kursē divas reizes dienā.

Pasākuma norises tiks fotografētas publicitātes nodrošināšanai. Ja nevēlaties, lai jūs fotografē, lūgums pasākuma laikā par to informēt rīkotājus.

Footer menu LV