Nākamie senioru trešdienu pasākumi – 6. septembrī un 1. novembrī

Ņemot vērā lielo interesi, Rundāles pils muzejs šogad 6. septembrī plāno vēl vienu gobelēnu tēmai veltītu senioru trešdienu. Pieteikšanās uz pasākumu būs iespējama sākot no 23. augusta, rakstot uz e-pastu pr@rundale.net vai zvanot pa tālruni 25421366.

Pasākumā būs iespēja izglītības kuratores vadībā iepazīt starptautisko izstādi “Ziedošie gobelēni”, iedziļinoties gobelēnu tapšanā un attēlotajos sižetos, kā arī uzzināt vairāk par Francijas Nacionālo mēbeļu fondu, kura glabātie gobelēni šobrīd apskatāmi Rundāles pilī. Neiztrūks arī iespējas redzēto apspriest pie kafijas tases.

Starptautiskajā izstādē “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām izstādīti 15 dārza tēmai veltīti gobelēni, kas tapuši Gobelēnu, Bovē un Obisonas manufaktūrās no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta vidum.

Savukārt pēdējā šā gada senioru trešdiena plānota 1. novembrī, un tā būs veltīta izstādei “Durvis uz vēsturi”, kuras norises laiks ir pagarināts līdz 2024. gada 31. janvārim.

Izstāde vēsta par kultūras mantojuma apzināšanas, izpētes un saglabāšanas ekspedīcijām, kurās Rundāles pils muzeja darbinieki devās 20. gadsimta 60. – 80. gados. Šajās ekspedīcijās izdevās apzināt vairāk nekā 3000 kultūras pieminekļu, daudzos no tiem notika arī padziļināta izpēte, fiksējot objektu tā brīža stāvokli un cenšoties noskaidrot, kā tie izskatījušies sākotnējā veidolā.

Pieteikšanās uz šo pasākumu – 2 nedēļas pirms pasākuma (no 18. oktobra).

 

Footer menu LV