Muzeja apskate COVID-19 laikā

Ievērojot valdības noteiktos fiziskās distancēšanās nosacījumus un sanitāro protokolu, muzeja pamatekspozīcija un franču dārzs atvērts apskatei!

Drošības un sanitārie noteikumi

 

 1. Muzeja un franču dārza apmeklētāji ievēro Slimību profilakses un kontroles centra (spkc.gov.lv) norādījumus un ieteikumus.
 2. Pirms apmeklējuma aicinām izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt muzeju un franču dārzu, ja konstatēti infekcijas slimības simptomi.
 3. Muzejam ir tiesības neielaist/izraidīt apmeklētājus ar izteiktiem elpceļu slimības simptomiem.
 4. Franču dārzā noteiktais maksimālais cilvēku skaits ir 5000 (kopējā franču dārza platība ir 10 ha).
 5. Muzeja telpās vienlaikus drīkst atrasties 250 apmeklētāji.
 6. Muzejā, ievērojot 2 m distanci, vienlaikus tiek ielaisti ne vairāk kā 25 cilvēki. Nākamie 25 cilvēki muzejā tiek ielaisti pēc 10 minūtēm.
 7. Ekskursija gida pavadībā atļauta grupai, kurā nav vairāk par 25 personām. Pilna informācija par Rundāles pils muzeja pakalpojumiem: https://rundale.net/pakalpojumi/ . Ekskursija gida pavadībā drīkst notikt vienīgi iepriekš saskaņotā laikā; lūdzam sazināties ar muzeja galveno speciālistu ekskursiju organizatoru: +371 63962197, +371 26499151; booking[at]rundale.net
 8. Gids drīkst vadīt ekskursiju tikai parādes zālēs un hercoga parādes apartamentos (Mazais loks). Hercogienes privātos apartamentus ekskursanti apskata individuāli.

Apmeklētāju ievērībai

 1. Pilī nedarbojas garderobes, tāpēc lūdzam neierasties muzejā ar lielām somām, piemēram, lielām mugursomām.
 2. Pilī noteikta lineāra kustība, labierīcības iespējams apmeklēt tikai pēc ekspozīcijas apskates. Aicinām izmantot labierīcības, kas atrodas pa ceļam uz pili (Kastaņu alejā). 
 3. Pamatekspozīcijas apskate iespējama tikai ar biļeti Lielais loks.
 4. Biļete Mazais loks nav pieejama.
 5. Daudzbērnu ģimenēm, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību „3+ Ģimenes karte” un personu apliecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošus dokumentus, bezmaksas biļeti iespējams noformēt pie administratora pilī vai kasēs.
 6. Personas līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti, personas ar I un II grupas invaliditāti un viena persona, kas pavada personu līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti vai personu ar I grupas invaliditāti, uzrādot invaliditātes apliecību, bezmaksas biļeti iespējams noformēt pie administratora pilī vai kasēs.
 7. Automašīnu novietošanai lūdzam izmantot stāvlaukumus pils rietumu pusē (P3 un P4) un stāvlaukumu pie Pilsrundāles vidusskolas, kas atrodas 900 m no pils, braucot Jelgavas virzienā. Lūdzam autovadītājus būt atbildīgiem un nenovietot transportlīdzekļus pretī iebraucamajiem ceļiem, nobloķējot citiem autovadītājiem iebraukšanu stāvlaukumos!

 

Kustības plūsma

No 18. maija noteikta atsevišķa ieeja pilī un atsevišķa izeja no pils.  Pils telpās jāievēro tikai lineāra kustība, tas nozīmē, ka atgriezties iepriekšējās telpās vai atkārtoti apmeklēt ekspozīciju nebūs iespējams. 

Ja nepieciešams, lūdzam shēmu izdrukāt. Apmeklējuma laikā izmantojiet tikai šajā shēmā norādītos virzienus! 
Kustības plūsma apzīmēta ar sarkanām bultām.

E-biļešu iegāde 

Lai samazinātu muzeja darbinieku un viesu savstarpējo kontaktu, pirms apmeklējuma lūdzam iegādāties e-biļeti, izmantojot biļešu vietni http://e-tickets2.rundale.net
Pēc darījuma noslēgšanas iegādātā biļete tiks nosūtīta uz norādīto e-pasta adresi. To būs iespējams uzrādīt kontrolierim gan elektroniskā veidā, gan izdrukātu.

Ja iegādes brīdī rodas tehniskas kļūdas, lūdzam skatīt iespējamos kļūdas iemeslus šeit!

Ēdināšanas iestāžu darbība 

Restorānu “Restorāns Rundāles pilī” iespējams apmeklēt, veicot iepriekšēju rezervāciju.
Rezervāciju iespējamas veikt, piezvanot +371 29227369 vai rakstot uz e-pasta adresi rpr1[at]inbox.lv

Kafejnīcu “Ozollāde” iespējams apmeklēt, iegādājoties ieejas biļeti muzeja apskatei vai veicot iepriekšēju rezervāciju. 
Rezervāciju iespējams veikt, piezvanot +371 29105356 vai rakstot uz e-pasta adresi info[at]ozollade.lv

Kafejnīcu “Zem zelta vāzes” iespējams apmeklēt, iegādājoties ieejas biļeti franču dārza apskatei. 

Franču dārza karte 

Rundāles pils teritorijas karte / automašīnu stāvlaukumu karte

Muzeja pamatekspozīcija “Lielais loks”

15.07.2020