Arvien krāšņāk uzziedot rozēm, 4. jūlijā Rundāles pils franču dārzā norisinājās stādu un dārza preču tirgus. Šajā dienā bija laipni gaidīti gan apmeklētāji, kas vēlējās tikai apskatīt parku, gan dārzu mīļotāji, kas gribēja iegādāties stādus un noderīgas lietas sava dārza kopšanai. 

Katru gadu Rundāles pils franču dārzā norisinājās Dārza svētki, kas bija veltīti kādai konkrētai tēmai. Pēc valstī izsludinātā ārkārtējā stāvokļa un pieņemtajiem pulcēšanās ierobežojumiem svētki tika pārcelti uz 2021. gada 3. jūliju, saglabājot māksliniecisko programmu un tēmu “Vēsturiskie labirinti”.

“Lai atbalstītu stādu un dārza preču tirgotājus, kuri gadu no gada piedalījās mūsu Dārza svētkos, esam nolēmuši šajā gadā organizēt stādu un dārza preču tirgu,” atklāja Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse. Līdztekus stādu tirgum nenotika ne muzikāli, ne teatrāli priekšnesumi, kā tas bijis citkārt. Visa uzmanība tika pievērsta tikai dārzam un tā kopšanai, tātad 4. jūlijs bija diena, kas īpaši veltīta dārzkopjiem, dārzu mīļotājiem un dārzkopības profesionāļiem. Stādu tirdziņā piedalījās vairāk nekā 40 stādaudzētāju ar plašu stādu sortimentu. Apmeklētāji varēja iegādāties rožu, lavandas, dažādu ziemciešu un pat melleņu stādus. Blakus stādaudzētājiem preces piedāvāja arī dārza instrumentu un dekoru tirgotāji.

 

08.09.2020