1968. gads
Pamatfondā iegūti 225 eksponāti, to skaitā saņemti eksponāti no A. Puškina Valsts tēlotājas mākslas muzeja un Kuskovo pils muzeja Maskavā. No Latvijas Vēstures muzeja saņemta Tērvetes baznīcas predella. Liepājas muzejs nodevis Durbes baznīcas sv. Jāņa skulptūru. Saņemti baznīcu iekārtu priekšmeti no Līvbērzes, Lindes-Birzgales un Trikātas baznīcas, kā arī Mozus skulptūra no Slokas baznīcas. No Umurgas baznīcas iegūta ziedojumu lādīte, no Gramzdas baznīcas – skulptūras un kristāmtrauks, no Vānes baznīcas – cilnis “Sv. Vakarēdiens”, soli un vitrāžas, no Valkas-Lugažu baznīcas – epitāfija. Visi priekšmeti saņemti sliktā stāvoklī, tādējādi prasīja veikt nostiprināšanu vai tehnisko restaurāciju.
Turpinās pētniecības darbs par tēmām: “Rundāles pils celtniecības vēsture”, “Bauskas pils vēsture un celtniecība”, “Mēbeļu vēsture Latvijā”, “Latvijas arhitektūra un tēlotājmāksla 13.–19. gs.”. Apsekoti 400 objekti, uzņemtas 1400 fotogrāfijas. Sagatavota izstāde “Vēsturiskais portrets Latvijā 17.–19. gs.”. Ekspozīcijai “Rastrelli Latvijā” pievienoti jauni teksti.
Šajā gadā izveidota LPSR Kultūras ministrijas Muzeju un kultūras pieminekļu zinātniski pētnieciskā padome, kuras uzdevums ir sastādīt līdz tam nebijušu arhitektūras un mākslas pieminekļu sarakstu. Sākot ar šo gadu, Rundāles pils muzejs regulāri piedalās padomes rīkotajās ekspedīcijās pa Latviju. Tas ļauj ievērojami papildināt muzeja zinātnisko arhīvu ar materiāliem par Latvijas muižām un baznīcām, vienlaikus ar Kultūras ministrijas atbalstu pārņemot tos mākslas priekšmetus vai arhitektūras detaļas, kas palikušas bez saimnieka vai ir apdraudētā stāvoklī.
Muzeja krājums – jaunieguvumi
Zinātniskā darbība
20.05.2022