Studiju kabineti

Rundāles pils muzeja pastāvīgās ekspozīcijas papildina studiju kabineti ar speciālistu sagatavotiem materiāliem par dažādām tēmām, kas saistītas ar pils un parka restaurāciju un atjaunošanu, 18. gadsimta sadzīvi un mākslas vēsturi.

PILS RESTAURĀCIJA
Atrodas pils pamatekspozīcijas telpā otrajā stāvā

Šajā studiju kabinetā atrodas informācija par Rundāles pils telpu restaurācijas gaitu. Apskatāma ekspozīcija par griestu gleznojumiem – stāvokļa fiksācija restaurācijas sākumā, procesu laikā un beigās.

Studiju kabineta apmeklējums iespējams iegādājoties pils apskates biļeti.

 

PARKA ATJAUNOŠANA
Atrodas Dārznieka mājā, franču dārzā

Studiju kabinetā Dārznieka mājā atrodama informācija par Rundāles pils regulāro baroka jeb franču dārzu, medību parku un to atjaunošanu, augu saraksti, shēmas un katalogi. Prezentācijas vēsta par atsevišķiem Eiropas vēsturiskajiem dārziem un vispārīgām vēsturisko dārzu tēmām (parteri, oranžērijas, Zaļais teātris), kā arī par augiem – sīpolpuķēm un rozēm. Parka atjaunošanas procesi apskatāmi arī videoformātā.

Studiju kabineta apmeklējums jāpiesaka iepriekš un jāiegādājas franču dārza biļete.

 

SVĒTKI UN SADZĪVE PILĪ
Atrodas divās telpās pils pirmajā stāvā

Dārza svētku seminārs
Dārza svētku seminārs, 2014

Šeit apkopota informācija par tēmām, kas saistītas ar svētku svinēšanu un sadzīvi pilīs 18. gadsimtā. Prezentācijas sniedz ieskatu sadzīvē (higiēna, vannasistabas, tualetes piederumi, popūriji, ēdināšana, vēsturiskās virtuves, mode, dāmu tērpi, frizūras), izklaidēs (spēles, medības) un svētku svinēšanā (uzvedumu dekorācijas, svētku noformējumi, uguņošana). Attēli, programmas un skices atspoguļo Rundāles pilī notikušos pasākumus no muzeja pastāvēšanas sākuma līdz šim. Apskatāma izstāde par dažādām spēlēm. Iespējams izspēlēt kādu no divām Zoss spēlēm.

Piedāvājam iespēju šajās telpās organizēt formālas un neformālas tikšanās, prezentācijas, lekcijas, izglītojošus pasākumus.

Studiju kabineta apmeklējums jāpiesaka iepriekš.

 

STILU VĒSTURE NO GOTIKAS LĪDZ JŪGENDSTILAM
Atrodas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā
“No gotikas līdz jūgendstilam” pils pirmajā stāvā

Te apkopota informācija par mākslas stilu vēsturi no 15. gadsimta līdz Pirmajam pasaules karam. Prezentāciju formātā iespējams iepazīties ar mākslas stiliem (jūgendstils, baroks, historisms). Sagatavošanā – detalizēta informācija par atsevišķiem eksponātiem un māksliniekiem, priekšmetu leģendas. Videoierakstos skatāma ekskursija pa ekspozīciju Dr.art.h.c. Imanta Lancmaņa vadībā un lekcija par manierisma un rokoko ornamentu, kā arī restauratoru stāstījums par seno mēbeļu noslēpumiem.

Studiju kabineta apmeklējums jāpiesaka iepriekš un jāiegādājas dekoratīvās mākslas ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” apskates biļete.

 

04.06.2022

Footer menu LV