Krokotās rozes

Dārza ziemeļu daļā rietumu un austrumu  pusē gar kanālu tiek veidota rievaino rožu R. rugosa kolekcija. Tajā hronoloģiski apvienotas sugas formas, to hibrīdi, mūsdienu un vēsturiskās šķirnes.
Austrumu puses kolekcijā ir vecākie paraugi no 1876. līdz 1930. gadam izveidotajām rozēm. Rievainās rozes sava veselīguma un sala izturības dēļ ir īpaši iecienītas Skandināvijā un Kanādā.
Viens no pirmajiem rievoto rožu selekcionāriem Francijā bija Šarls Pjērs Marī Košē-Košē (Cochet). Ar rievotajām rozēm strādājuši vairāki selekcionāri kā, piemēram, Rūdolfs Gešvinds Čehijā, Volters van Flīts (van Fleet) Amerikā, Pēteris Lamberts Vācijā un F.J. Grotendorsts Nīderlandē.
Valdemarnas rozārijs dāvinājis divas rozes – Košē-Košē 1901. gada rozi ‘Roseraie de L`Hay’ un ‘Parfum L`Hay’, kuras autors ir pirmā rozārija izveidotājs L`Haÿ priekšpilsētā 1892. gadā Žils Gravro (Gravereaux).
Rietumu daļas kolekcija rāda rievaino rožu selekciju no 1950. līdz 2005. gadam.
Rievaino rožu izmantošana selekcijā ir populāra Kanādā, ko nosaka rozes lielā sala izturība. Kolekcijā ir vairākas Dr. Felicitas Sveidas un Jana Ogilvija Explorer sērijas rozes, kā arī Henrija Māršala,  Linnas Kolikatas un Kembela Deividsona Morden sērijas rozes.
R. kordesii ir atsevišķa grupa, kas veidota no R. rugosa un R. wichuraiana krustojuma. Vilhelma Kordesa roze ‘Robusta’ iecienīta daudzos Latvijas dārzos. Vācijā ar rievainajām rozēm ir strādājis arī Karls Baums.
Atsevišķas rievainās rozes šķirnes ir Deivida Ostina veidotas.
Latvijā veidotajām Dzidras Riekstas rievaino parka rožu šķirnēm dārzā veltīts atsevišķs lauks Nr. 4.

08.12.2016