Otrdien, 23. augustā, Rundāles pils muzejs aicināja uz semināru “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte”, kurā bija iespējams uzzināt vairāk par Greifsvaldes universitātes Baltijas jūras reģiona muižu pētniecības centra mērķiem un uzdevumiem, kā arī iepazīties ar centra speciālistu pētniecības tēmām.
Semināra tēmu loks aptvēra tādus jautājumus kā muižu kompleksu ainaviskā iekļaušanās Rietumbaltijas reģionā, Francijas interjeru modes ietekme uz lauku māju iekārtojumu 17. un 18. gadsimtā, kā arī tēlnieka Johana Mihaela Grafa izcelsme un agrīnie dzīves gadi, iezīmējot viņa saistību ar citiem Elbas reģiona meistariem. Grafs 18. gadsimta 3. ceturksnī strādāja ne tikai Rundāles pilī un citās Kurzemes hercoga pilīs, bet īstenoja arī privātus pasūtījumus pat Igaunijas teritorijā.
Baltijas jūrai kā vienojošam faktoram ir nozīmīga loma ap to esošo valstu kultūras sakaru, arhitektūras un mākslas pētniecībā, taču līdz šim tā nav pietiekami novērtēta. Deviņu pētnieku grupa no Vācijas ir izvirzījusi uzdevumu padziļināti izpētīt muižu kompleksus katrā Baltijas jūras reģiona valstī, lai labāk izprastu dažādu vietu īpašās iezīmes un vienojošos aspektus. Pētījuma pirmajā fāzē uzmanība tiek pievērsta diviem 18. gadsimta muižu kompleksiem katrā valstī.
No bagātīgā Latvijas muižu klāsta pētnieki ir izraudzījušies Kabiles muižu un Zlēku muižu. Laikā no 22. līdz 25. augustam vācu pētnieki uzturējās Latvijā, lai iepazītu arhīvu materiālus un apskatītu izvēlētos objektus dabā.
Seminārs “Baltijas jūras reģiona muižu izpēte” notika Rundāles pils Lielajā galerijā otrdien, 23. augustā no plkst. 11.30 līdz 14.00. Seminārs bija bez maksas, darba valoda – angļu.
Semināra apmeklētāji bija aicināti arī izmantot iespēju apskatīt izstādi “Baroka tēlniecības mistika: Johans Georgs Pinzels un citi 18. gadsimta Ļvivas meistari”, kas Rundāles pils muzeja izstāžu zālē pils staļļos būs aplūkojama vien līdz 31. augustam. Izstādē apskatāmas 20 neparasti ekspresīvas izcilā vēlā baroka laikmeta tēlnieka Johana Georga Pinzela, kā arī citu Ļvivas reģiona meistaru koka skulptūras.
Semināra programma