Aicinām izmantot muzeja piecdesmitgadē dāvātās akcijas

 

2022. gads Rundāles pils muzejā tiks aizvadīts jubilejas zīmē – 2. janvārī apritējuši 50 gadi kopš patstāvīga muzeja dibināšanas.
Vēl pirms tam, kad Rundāles pils ieguva patstāvīga muzeja statusu, pils telpas bija atvērtas un pieejamas apmeklētājiem. 1938. gadā Rundāles pili bija pārņēmis Valsts vēsturiskais muzejs, kas iecerēja tajā izveidot baznīcu mākslas un dekoratīvās mākslas muzeju. Pils bija atvērta apmeklētājiem arī Otrā pasaules kara laikā, bet 1945. gadā pils zālēs ierīkoja labības glabātuvi un telpas apmeklētājiem slēdza. Vien 1963. gadā daļu pils nodeva Bauskas novadpētniecības un mākslas muzejam. Tam 1972. gadā sekoja patstāvīga Rundāles pils muzeja nodibināšana.

Muzeja galvenais uzdevums bija pils ansambļa atjaunošana par pamatu ņemot pils stāvokli 18. gs. otrajā pusē. Aizvadītajos 50 muzeja pastāvēšanas gados ir sasniegti galvenie mērķi – restaurētas pils telpas, veikta muzeja interjera mākslinieciskā restaurācija, telpas iekārtotas ar hercogu laikam atbilstošiem mākslas un sadzīves priekšmetiem, atjaunots baroka stila franču dārzs, saglabājot arhitekta Rastrelli sākotnējo plānojumu.

Lai akcentētu muzeja piecdesmitgades nozīmīgumu, 2022. gada ietvaros muzejā norisināsies dažādas akcijas un aktivitātes – jaunas izstādes, pasākumi, atlaides muzeja apmeklētājiem. Šajā laikā arī atskatīsimies uz muzeja 50 gadu laikā piedzīvotajiem nozīmīgākajiem notikumiem un cilvēkiem, kas iesaistījušies muzeja darbā.

Īpašu dāvanu muzeja piecdesmitgadē piedāvājam laulātajiem pāriem, kuri 2022. gadā svin zelta kāzas – atzīmē 50 laulībā pavadītus gadus. Muzeja kasē, uzrādot laulību reģistrācijas apliecību, pāriem tiks piešķirta ievērojama atlaide pamatekspozīcijas apskatei:

Pieaugušie
Muzeja apskate (Lielais loks) (novembris-marts) 1,60 eiro
Muzeja apskate (Lielais loks) (aprīlis – oktobris) 2,00 eiro

Rundāles pils muzejs allaž ir bijis nozīmīgs jaunlaulāto pieturas punkts. Piecdesmit gadu laikā muzeja telpās un teritorijā ir notikušas aptuveni 300 laulību reģistrācijas. Katru gadu simtiem pāru muzeja telpas un franču dārzu izvēlas kā fotosesijas norises vietu, kur iemūžināt dzīves svarīgākos un neaizmirstamākos mirkļus, kā arī vairāki desmiti pāru savu pirmo kopīgo deju aizvada pils Baltajā zālē.

Akcija, kas ļauj muzeju apmeklēt par samazinātu ieejas maksu, būs spēkā līdz pat 2022. gada 31. decembrim. Nozīmīgos jubilejas gadus atzīmēsim kopā Rundāles pils muzejā!

 

Otra dāvana apmeklētājiem bija iespēja apskatīt muzeja telpas ziemas periodam neierastā laikā, kad aiz loga valda vakara tumsa, bet pils telpas iemirdzas lustru gaismā. No 3. janvāra līdz 8. janvārim muzeja darba laiks tika pagarināts par divām stundām. Apmeklētāji bija mīļi gaidīti muzejā no plkst. 10.00 līdz pat 19.00. Līdz ar pilī vadošo mieru un klusumu, iedegtās lustras raisa vīziju, ka te pat kādā no telpām uzturas hercogs ar saviem galminiekiem. Dodoties no telpas uz telpu, aicinājām izjust pils maģisko auru un tvert sajūtas, ka mirkli pirms jums te bijis pats Rundāles pils saimnieks.

Aicinām sekot līdzi informācijai mājaslapā un sociālo tīklu kontos, kur visa gada garumā ziņosim par nozīmīgiem notikumiem, kas saistīti ar muzeja jubilejas gadu!  

Footer menu LV