Restaurācija

Rundāles pils ansambļa atjaunošanas process ietver ēku un pils telpu atjaunošanu un restaurāciju, interjeru mākslinieciskās apdares un iekārtas priekšmetu restaurāciju. Atsevišķa joma ir baroka dārza atjaunošana, mežaparka kopšana, laukumu un ceļu izveide.

Pils ansamblī ietilpst 16 ēkas ar kopējo apjomu 14249,2 m2. Pils ansambļa teritorija aizņem 85 ha, ieskaitot franču dārzu (10 ha) un mežaparku jeb medību parku (32 ha).

Pils ansambļa restaurācija sākās 1972. gadā līdz ar patstāvīga muzeja nodibināšanu. Pirmās restaurētās telpas (Zelta zāle un vēl dažas centrālajā korpusā) apskatei atklātas 1981. gadā. Pašlaik apmeklētājiem pieejamas 45 no 138 pils telpām, kas atjaunotas un iekārtotas atbilstoši izmantošanas veidam un iekārtojumam 18. gadsimtā. Līdz 1992. gadam restaurāciju finansēja Kultūras ministrija, galvenā darbu izpildītāja bija Zinātniskās restaurācijas pārvalde. Vēlākajos gados būtisks bija finansiālais atbalsts, ko sniedza Borisa un Ināras Teterevu fonds, Kurzemes princis Ernsts Johans Bīrons un SIA “Skonto būve”.

Pils fasāžu restaurācija

Fasādes krāsošana

Mākslinieciskās apdares restaurācija
Sākumā monumentālās glezniecības un tēlniecības restaurāciju veica galvenokārt restauratori no Ļeņingradas (Sanktpēterburgas). Rundāles pils kļuva par Latvijas restauratoru mācību bāzi monumentālās glezniecības restaurācijas jomā.

Monumentālā glezniecība

Bibliotēkas plafons restaurācijas procesā

Monumentālā tēlniecība

telnieciba

Mākslīgā marmora apdare

Mākslīgā marmora apdare

Zeltījums un sudrabojums

Griestu zeltīšana

Spoguļi

Spoguļi porcelāna kabinetā

Koka izstrādājumi

Parketa uzstādīšana

Krāšņu keramika

Krāšņu restaurācija

Tekstilijas

 

Telpu restaurācijas pabeigšana (hronoloģiskā secībā)

17.08.2021

Footer menu LV