Dārza svētki 2014 28.jūnijā

2014. gada 28. jūnijā Rundāles pilī aicinām uz Dārza svētkiem!

Šī gada tēma veltīta vēsturiskajiem parteriem. Svētkos pilī no plkst. 12:00 apmeklētājus sagaida interesantas lekcijas par parteru veidošanas vēsturi:

“Parteru veidošana” (L.Lancmane)
“Rundāles pils partera veidošana” (I.Enkmane)

Dārzā no plkst. 14:00 uzstāsies seno deju grupa „Magnolia” no Cēsīm, Rundāles novada pašdarbības kolektīvi, kā arī Rīgas skolēnu pils teātris „Zīļuks” ar izrādi “Mazā, sirmā kumeliņā” un vēsturisko tērpu teātris „Pūra lāde”.

15:00 un 16:30 pie Labirinta bosketa notiks muzeja parka kopšanas tehnikas prezentācija.

15:30 latviešu postfolkloras un folkroka grupas „Iļģi” koncerts

18:15 Dārza svētku noslēgums kopā ar atraktīvo Liepājas aktrišu folkloras apvienību “Atštaukas”

Visas dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja apskatīt pērn atklāto oranžēriju ar Grāfu Šuvalovu augu kolekciju pēc 19.gs. inventarizācijas sarakstiem. Bērni ar vecākiem aicināti izbaudīt braucienu vēsturiskā laivā pils dīķī vai piedalīties radošajās darbnīcās dārzā. Pils pirmā stāva vestibilā būs iespējams apskatīt un Bauskas mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi pilī, kā arī izstāžu telpās – izstādes par Puķēm baroka dārzā, Oranžērijām un palmu mājām, par Dārzu parteriem.

Dekoratīvo augļu koku bosketā būs iespēja vērot vēsturisko rekonstrukciju “Galantas izklaides dārzā 18.gs.”

Zālājā pie dīķa visas dienas garumā firmas A/S Ferrus, Konekesko, IKU Eduards demonstrēs  Kubota, Ferrus un Avant ražotos traktorus, pļāvējus. Visas dienas garumā testa braucieni ar komunālmašīnu KIOTI UTV MECH2210, pļaušana ar traktoru vecajā ābeļdārzā.

ORIENTĒŠANĀS SPĒLE

Svētku dienā apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja piedalīties orientēšanās spēlē “Iepazīsti Rundāles pils dārzu”
Šoreiz parka bosketos būs jāielūkojas vērīgāk, jāatbild uz jautājumiem un jāizpilda kāds uzdevums.
Veiksmīgākais, precīzākais dalībnieks tiks apbalvots ar nelielu dāvanu, ko palīdzējuši sarūpēt muzeja sadarbības partneri.
Netālu no ieejas dārzā darbosies informatīvā telts, kurā tiks izsniegta orientēšanās-uzdevumu lapa un tiks izskaidroti noteikumi. Aicinām nepalaist garām un piedalīties!

 

Atgādinājumam par bosketu izvietojumu: DĀRZA PLĀNU SKATĪT ŠEIT

Atskats uz 2013.gada Dārza svētkiem

Footer menu LV