Dārza svētki 29.jūnijā

Rundāles pilī 29.jūnijā nu jau septīto reizi tiek organizēti Dārza svētki, kas pulcina tūkstošiem interesentu ne tikai no Latvijas, bet arī citām valstīm.

Katru gadu svētki notikuši par dažādām kokaugu un krūmu, sīpolpuķu un rožu tēmām. Šī gada tēma veltīta vēsturiskajām oranžērijām. Dienas laikā no plkst. 12:00 apmeklētājus sagaida interesantas prezentācijas par oranžēriju vēsturi un vēsturiskajiem augiem oranžērijās. Svētku dienā būs iespēja apskatīt atklāto grāfa Šuvalova oranžēriju-siltumnīcu un iepazīties ar nelielu daļu no 19.gadsimta vēsturisko augu kolekcijas (palmas, kaktusi, pelargonijas), kas laika gaitā tiks papildināta. Izstāde Puķes baroka dārzos un Rundāles pils dārzā pirmā stāva izstāžu zālēs būs papildināta oranžēriju un parteru veidošanas vēsturi.

Plkst.14:00 Baltajā zālē uzstāsies deju grupa “Otrās impērijas draugi” no Francijas un rādīs 18.-19.gs. deju paraugdemonstrējumus.

No plkst. 15:00 ikvienu dārza apmeklētāju uz skatuves centrālajā alejā priecēs gan dziedātāji, gan dejotāji.

Visas dienas garumā (no plkst.11:00) būs tirdziņš un radošās darbnīcas. Jaunākie apmeklētāji ar vecākiem dārzā varēs pavizināties ar elektromobili vai ieģērbties vēsturiskos tērpos. Pils dīķī, izbraucienā ar stilizētu laivu, varēs uzzināt dažādus nostāstus un leģendas par pili, bet Piknika laukumā – vērot duelēšanās paraugdemonstrējumus.

SVĒTKU DIENĀ IEEJA DĀRZĀ: pieaugušajiem 1Ls, bērniem 0,50Ls