Rundāles pils muzejs 2022. gada 2. jūlijā aicina kopīgi svinēt 14. Rundāles pils Dārza svētkus, kas tiks veltīti tēmai – vēsturiskā dārza rekonstrukcija.

Rundāles pils muzeja organizētie ikgadējie Dārza svētki notiek jau kopš 2007. gada, tradicionāli – jūnija pēdējās nedēļas sestdienā. Tie adresēti gan dārzkopības profesionāļiem, gan dārzu mīļotājiem un citiem interesentiem, arī kaimiņvalstu un citu zemju tūristiem. Vienmēr īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem. Svētkos iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus. Svētkos īpaši aicināti piedalīties stādu audzētāji, dārza aprīkojuma un tehnikas tirgotāji. 

Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija rozes, tulpes un citas sīpolpuķes, kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības, 18. gadsimta izklaides un lapenes baroka dārzos. Šogad Dārza svētki veltīti tēmai – vēsturiskā dārza rekonstrukcija. 

Dārza svētku “Vēsturiskā dārza rekonstrukcija” programma *
2022. gada 2. jūlijā

Laiks Norises vieta Aktivitāte
10.00-16.00 Centrālās alejas laukums Karuselis
12.00-13.00 Zaļais teātris Koncertuzvedums bērniem “Uku un Leles dziesmas”. Uku un Lele dziedās bērnu iemīļotās dziesmas no raidījuma “Ukulele”. Līdzās varoņiem Uku (Uldis Siliņš), Lelei (Annija Putniņa) un Dieziņam (Elīna Bojarkina) uz skatuves kāps arī pianists Raimonds Petrauskis, perkusionists Ernests Mediņš un ģitārists Rihards Goba
14.00-15.00 Zaļais teātris Svētku atklāšana – Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses uzruna
Ceļveža "Rundāles pils dārzs un parki" atklāšana
Izklaidējoši izglītojošs uzvedums kopā ar iluzionistu Edžu Kauķi un bērnu vokālo grupu “Pigoriņi”
16.00-17.00 Zaļais teātris Koncertuzvedums bērniem “Uku un Leles dziesmas”. Uku un Lele dziedās bērnu iemīļotās dziesmas no raidījuma “Ukulele”. Līdzās varoņiem Uku (Uldis Siliņš), Lelei (Annija Putniņa) un Dieziņam (Elīna Bojarkina) uz skatuves kāps arī pianists Raimonds Petrauskis, perkusionists Ernests Mediņš un ģitārists Rihards Goba
11.50, 13.50,
15.50
Zaļais teātris Orientēšanās spēles izlozes un dalībnieku apbalvošana
Visas dienas garumā (10.00-18.00) Franču dārza teritorija Ekskursijas franču dārzā:
plkst. 11.00 muzeja dārznieku vadītas ekskursijas par rožu un kokaugu tēmām;
plkst. 13.00 muzeja dārznieku vadītas ekskursijas par rožu un kokaugu tēmām;
plkst.16.00 muzeja direktores un dārznieku vadītas ekskursijas par baroka dārza, rožu un kokaugu tēmām
Liliju boskets Spēles, radošās darbnīcas un foto stūrītis ģimenēm
Dārza alejas Amatnieku, mājražotāju un stādu tirdziņš
Franču dārza teritorijā Orientēšanās spēle
Austrumu puses rožu dārzs Izjādes ar ponijiem
Dārza aleja Stādu novietne (vieta, kur uz laiku atstāt iegādātos pirkumus)
Pārtraukums 18.00–22.00
Vakara programma
22.00–23.30 Zaļais teātris Operetes uzvedums Johans Ādams Hillers "Mīla uz laukiem"
00.00 Spoguļdīķis Vēsturiskās uguņošanas rekonstrukcija

Muzeja darba laiks pagarināts līdz plkst. 21.00. 

* Svētku programmā iespējamas izmaiņas 

Dienas programma 10.00–18.00
Pieaugušajiem 6,00
Pensionāriem 3,00
Skolēniem 1,00
Daudzbērnu ģimenei * 6,00
Vakara programma 21.00–00.00 **
BIĻETES IESPĒJAMS IEGĀDĀTIES TIKAI IEPRIEKŠPĀRDOŠANĀ
Sēdvieta 25,00
Stāvvieta ar iespēju apsēsties zālienā 15,00
* Biļete derīga, uzrādot Latvijas Goda ģimenes apliecību “3+ Ģimenes karte” un personu aplecinošu dokumentu vai daudzbērnu ģimenes statusu apliecinošu dokumentu
** Biļešu skaits vakara programmai ierobežotā daudzumā

Svētku dienā biļetes būs iespējams iegādāties vairākās tirdzniecības vietās pils teritorijā.
Lai ietaupītu laiku un nestāvētu garā rindā pie kases, izmantojiet iespēju iegādāties e-biļeti!

 

Svētku apmeklētāji un dalībnieki drīkstēs atkārtoti ieiet franču dārza teritorijā un iziet no tās, bet tādā gadījumā informācijas teltī būs nepieciešams izņemt aproci, kas apliecinās līdzdalību svētkos un iegādāto biļeti!

Dārza svētku laikā būs iespējama aproču pārbaude. Ja aproce tiks atzīta par nederīgu vai sabojātu, apmeklētājam nāksies atstāt franču dārza teritoriju.
Dārza svētku aproci aizliegts nodot citām personām. Tikai aproce, kas aplikta ap roku, uzskatāma par derīgu Dārza svētku ieejas un uzturēšanās atļauju. Viltotas, bojātas (saplēstas, sagrieztas, sašūtas, salīmētas, ar bojātiem drošības slēdžiem), pārāk vaļīgi uzliktas (tādas, kuras iespējams nebojātas novilkt no rokas) aproces tiks uzskatītas par nederīgām.

 

GPS: 56.414819  24.026048

No Rīgas caur Bausku
No Rīgas 67 km pa ceļu A7 līdz Bauskai, no Bauskas līdz Pilsrundālei – 12 km pa ceļu P103

No Rīgas caur Jelgavu
No Rīgas 47 km pa ceļu A8 līdz Jelgavai, no Jelgavas līdz Pilsrundālei – 43 km pa ceļu A8 līdz Elejai un no Elejas pa ceļu P103 līdz Pilsrundālei

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS: autobusu satiksme “Rīga–Rundāles pils”, “Rīga–Bauska”, “Bauska–Rundāle–Svitene”, “Bauska–Jelgava” (caur Eleju vai Jaunsvirlauku), “Bauska–Dobele”, “Bauska–Bērstele”. 

Sabiedriskā transporta sarakstus aicinām skatīt šeit!

Līdz 2022. gada 22. jūnijam interesenti aicināti pieteikties dalībai Rundāles pils Dārza svētkos. 

Lai dažādotu svētku apmeklētāju izklaides un atpūtas iespējas, aicinām uz sadarbību stādaudzētājus, amatniekus, mājražotājus, dārza aprīkojuma un tehnikas tirgotājus (paraugdemonstrējumu sniedzējus) un citus potenciālos svētku dalībniekus. Rundāles pils muzejs aicina pieteikties arī izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzējus, īpaši tos, kuri piedāvā:

 • latviešu tradicionālās virtuves ēdienus;
 • ekoloģiski audzētu un ražotu produkciju;
 • Latvijā ražotu vai iegūtu pārtiku.

Visi interesenti aicināti iepazīties ar Rundāles pils muzeja 2022. gada Dārza svētku noteikumiem ēdinātājiem un tirgotājiemskatīt šeit!

Pieteikuma anketas veidlapa pieejama šeit (veidlapa aizpildāma tikai elektroniski tiešsaistē).

Jautājumu vei neskaidrību gadījumā sazināties iespējams, sūtot ziņu uz e-pastu: tirgus[at]rundale.net vai darzasvetki[at]rundale.net

Piedāvājums atbalstīt

Rundāles pils muzeja Dārza svētkus

Pasākuma norises laiks: 2022. gada 2. jūlijs 
Svētku tēma: Vēsturiskā dārza rekonstrukcija 
Organizētāji: Rundāles pils muzejs un nodibinājums „Rundāles pils atbalsta fonds”

Rundāles pils ar vēsturisko dārzu ir viens no populārākajiem ārvalstu un vietējo tūristu ceļojumu galamērķiem Latvijā, turklāt ekskluzīva vieta valsts līmeņa reprezentācijas pasākumiem, starptautiskiem mākslas un mūzikas festivāliem, kā arī dažādiem biznesa vides reprezentācijas pasākumiem.

Rundāles pils ansambļa teritorija aizņem 85 ha. Tajā ietilpst arī 10 ha liels baroka stila franču dārzs, kas pilnībā atbilst 1735./1736. gadā izstrādātajam arhitekta F. Rastrelli projektam. Tas ir ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijas valstīs, un muzeja darbinieki pamatoti lepojas ar lieliskām rožu, tulpju un citu augu kolekcijām, ornamentālo parteru, “Zaļo teātri” un citiem dārza elementiem. Dārza atjaunošana turpinās jau vairāk nekā 40 gadu.

Kopš 2007. gada Rundāles pils muzejā notiek Dārza svētki. Tā ir iespēja satikties dārzu kopšanas profesionāļiem un dārzu mīļotājiem, ģimenēm ar bērniem, ārvalstu tūristiem, muzeja atbalstītājiem un citiem interesentiem. Svētku koncepcija paredz apmeklētājus izglītot (semināri, lekcijas, izstādes, radošās darbnīcas) un izklaidēt (muzikāli un teatrāli priekšnesumi dārzā).

2016. gadā atzīmējām Dārza svētku desmitgadi. Aizvadītajā laikā uzmanības centrā bijušas dažādas tēmas. Pirmajos svētkos 2007. gadā godinājām talciniekus, kuri strādājuši dārza kopšanas darbos. Turpmākajos gados svētki bija veltīti gan strūklakas, gan “Zaļā teātra” atklāšanai, rožu dārzam, vēsturiskajām oranžērijām un parteriem, tulpju un citu puķu kolekcijām, kokaugiem, krūmiem un 18. gadsimta izklaidēm.

Kopš svētku pirmsākumiem apmeklētājiem esam piedāvājuši dažādas radošās darbnīcas, un nu jau tā kļuvusi par labu tradīciju. Uz skatuves ik gadu uzstājas gan profesionāli mākslinieki („Iļģi”, „Melo M”, “Autobuss debesīs” u.c.), gan pašdarbības kolektīvi no tuviem un tāliem Latvijas novadiem un ārvalstīm. Kopš 2014. gada svētku apmeklētājiem piedāvājam orientēšanās spēli „Iepazīsti Rundāles pils dārzu”, kuras balvu fondu veido Rundāles pils muzejs sadarbībā ar Dārza svētku dalībniekiem (radošo darbnīcu veidotājiem, tirgotājiem u.c.). 

Jau vairākus gadus svētkos piedalās lietišķās mākslas meistari, mājražotāji, izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Dārza svētku apmeklētāju skaits ir pieaudzis no 2000 apmeklētājiem (2007. gadā) līdz vidēji 10 000 apmeklētājiem pēdējos gados.

 

Mērķauditorija: dārzu mīļotāji, dārzu kopšanas profesionāļi, ģimenes, ģimenes ar bērniem, Rundāles pils dārza un Dārza svētku pastāvīgie apmeklētāji, ārvalstu tūristi, īpaši no Lietuvas, un citi interesenti.

Svētku programma tiek veidota atbilstoši pieejamam finansējumam. Lai ikgadējos Dārza svētkus nosvinētu krāšņāk, Rundāles pils muzejs kopā ar Rundāles pils atbalsta fondu aicina piedalīties to tapšanā.

 

Svētku izdevumi ietver:

 • mākslinieku honorārus,
 • autoratlīdzību (piemēram, AKKA/LAA),
 • tehnisko nodrošinājumu (apskaņošanu, apgaismošanu utt.),
 • dalībnieku transportu,
 • dalībnieku ēdināšanu,
 • svētku reklāmu,
 • atkritumu savākšanu,
 • pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/apkalpošanu/novākšanu,
 • kārtības nodrošināšanu,
 • dekorāciju, svētku programmas un informatīvo materiālu dizains, kancelejas u.c. materiālu iegādi pasākuma vajadzībām,
 • filmēšanu un montāžu, fotoreportāžas
 • skatuves uzstādīšanu.

Mūsu piedāvājums:

popularizēt Dārza svētku atbalstītāju zīmolus, izmantojot dažādus informācijas nesējus: elektroniskos un iespiestos plašsaziņas līdzekļus, vides objektus u.c. Pēc vienošanās nosaukt atbalstītāja vārdā radošo darbnīcu vai spēli. Ieguldījums Rundāles pils muzeja Dārza svētkos var palīdzēt jūsu uzņēmumam palielināt zīmola atpazīstamību un stiprināt klientu lojalitāti, kā arī iegūt jaunus klientus un stiprināt attiecības ar esošajiem klientiem.

Piedāvājumus un jautājumus aicinām sūtīt uz e-pastu: darzasvetki[at]rundale.net

Atskats uz 2019. gada Dārza svētkiem.

 

Pirms Dārza svētku apmeklējuma aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

Svētku laikā būs pieejamas publiskās pārvietojamās tualetes. To izvietojums būs redzams shēmā, uz vietas dārzā būs atbilstošas norādes.

Publiskās vietās un pasākumos nav atļauts smēķēt, tāpēc smēķēšanai atvēlētas speciālas vietas (lūdzam sekot norādēm un skatīt shēmā atzīmētos punktus).

Aicinām ņemt vērā gaidāmos laika apstākļus! Ja sola lietu, noderēs lietusmēteļi (lietussargi publiskos pasākumos nav vēlami, lai netraucētu citiem), ja karstu sauli – dzeramais ūdens un galvassega. Ieteicams izvēlēties arī grantētajiem celiņiem un zālienam piemērotus apavus.

Franču dārza Avotiņa bosketā pieejams bezmaksas dzeramais ūdens. Aicinām līdzi ņemt ūdens pudeli, kuru nepieciešamības gadījumā varēsi piepildīt ar dzeramo ūdeni atkārtoti. 

Svētku norises vietā dežurēs ārsts un būs iespējams saņemt medicīnisko palīdzību (skatīt norādes!).

Iespēju paēst pasākuma dienā nodrošinās gan ēdinātāji, kas pils dārzā būs ieradušies ar savu izbraukuma pakalpojumu, gan tuvējie pastāvīgie ēdināšanas uzņēmumi. Tāpat iespējams līdzpaņemto sviestmaizi apēst pils dārzā – viss atkarīgs no vēlmēm un vajadzībām.

Aicinām viesus būt savstarpēji iecietīgiem un laipniem – arī stāvot rindā pēc uzkodām vai citām precēm!

10.06.2022

Footer menu LV