Eiropas Kultūras mantojuma dienas 2018

2018. gads Eiropai un tās kultūras mantojumam ir simboliski un vēsturiski nozīmīgs, jo tas iezīmē virkni svarīgu notikumu, piemēram, simto gadadienu kopš Pirmā pasaules kara beigām un vairāku dalībvalstu neatkarības pasludināšanas, kā arī Trīsdesmit gadu kara sākuma četrsimto gadadienu. Ar mērķi mudināt atklāt un iepazīt Eiropas kultūras mantojumu un stiprināt piederības izjūtu kopīgai Eiropas telpai šis gads pasludināts par Eiropas Kultūras mantojuma gadu. Eiropas kultūras mantojuma dienas kā viens no nozīmīgākajiem ikgadējiem notikumiem kultūras mantojuma jomā Eiropā, kuru laikā 50 Eiropas kultūras konvencijas dalībvalstīs no augusta līdz oktobrim norisinās tematiski, mantojuma vietu saimnieku, entuziastu un speciālistu rīkoti kultūras pasākumi. Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā kopā 1995. gada koordinē un Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde. Avots: mantojums.lv

Rundāles pils muzejs atbalsta Eiropas Kultūras mantojuma dienas un apmeklētājiem piedāvā 15. un 16. septembrī dekoratīvās mākslas ekspozīcijas “No gotikas līdz jūgendstilam” apskati ar atlaidi. 
Apmeklējumam piemērots šāds izcenojums: 

pieaugušajiem 0,80 €

 
pilna laika studentiem 0,60 €
skolēniem 0,30 €
skolēniem grupā (ne mazāk kā 10 skolēnu) 0,20 €

16. septembrī pils viesi aicināti apskatīt Baznīcu mākslas ekspozīciju pils staļļos bez maksas! Ekspozīcijā centrālo vietu ieņem Zemītes baznīcas altāris – 17. gadsimta 2. ceturksnī darināts manierisma stila kokgriezumu šedevrs. Vairākus gadus to restaurēja, noņemot 19. gadsimta pelēko pārkrāsojumu un atjaunojot kādreizējo košo polihromiju, ko papildina sudrabojums un zeltījums. Tam blakus novietoti Vānes baznīcas iekārtas priekšmeti – fon Heningu dzimtas epitāfijas ar baznīcas dibinātāju portretiem, altāra cilnis “Svētais Vakarēdiens” un apgleznots biktssols.