Hortenziju izstāde 2018

No 31. augusta līdz 1. septembrim Rundāles pils pirmā stāva vestibilā jau otro gadu būs apskatāma Veltas Breidakas (stādaudzētava “Saulesķirsis”) veidotā hortenziju kolekcijas izstāde. Izstādes ietvaros apmeklētāji varēs apskatīt 26 hortenziju šķirnes, iegūt vērtīgus padomus no pašas kolekcionāres, kā arī patstāvīgajā tirdzniecības vietā pie kastaņu alejas būs iespējams iegādāties hortenziju stādus.

Sākotnēji hortenzijas augušas Amerikā un Āzijā. Tās ir daudzgadīgi krūmi ar kuplu lapotni, lielām, tumšzaļām lapām un romantiskām ziedu bumbām košās krāsās. Parasti krūmu vidējais augstums ir 1 m, tomēr dažām šķirnēm pat līdz 3 m. Anglijā hortenzijas ieveda jau 18. gadsimtā, no turienes tās ātri izplatījās un kļuva populāras gandrīz visā Eiropā.

Tiek uzskatīts, ka augusta mēneša augs ir krāšņās hortenzijas, no kurām pazīstamākās ir liellapu hortenzijas, taču  Latvijas apstākļos tās reti pārcieš ziemu un vasarā var arī neuzziedēt, tāpēc Latvijas klimatam piemērotākas ir skarainās un kokveida hortenzijas, kuru ziedkopas izskatās visai līdzīgas liellapu hortenziju ziediem. Lai šiem augiem iegūtu apjomīgu lapotni un košas ziedu bumbas, par hortenzijām jāprot parūpēties, īpaši pievēršot uzmanību dažādu šķirņu kopšanas īpatnībām un atšķirībām

Kolekcionāre stāsta, ka viņas pamatnodarbošanās ir daudzgadīgo puķu un lielziedu hortenziju audzēšana. Veltas Breidakas dārzā aug ap 30 dažādu šķirņu hortenzijām no kurām īpaši kolekcionāre vēlas izcelt agrāk ziedošās šķirnes “Polestar”, “Fraise Melba”, “Pastelgreen”, “Magical Vesuvio”, “Magical Mont Blace”, kuras būs iespējams apskatīt arī Rundāles pils pirmā stāva vestibilā.

Izstāde apskatāma bez maksas!