Izsludināts bērnu zīmējumu konkurss “Vēsturiskie labirinti”

Aicinām 4 līdz 12 gadus vecus bērnus piedalīties zīmējumu konkursā. Konkursa tēma – “Vēsturiskie labirinti”. Dalībniekam savā zīmējumā jāattēlo labirints, kāds tas varēja izskatīties senatnē.

18. gadsimta dārzos labirintu veidošanai izmantoja ziedu stādījumus, zāliena laukumus, zemu vai augstu dzīvžogu. Dažos gadījumos tika izcelts centrs, tajā novietojot skulptūru vai ierīkojot strūklaku. Labirintiem ir kvadrāta, apļa vai trijstūra forma, viena ieeja un viena izeja. Savukārt pilīs vai baznīcās labirinta formā darināja grīdas mozaīkas vai gleznojumus uz griestiem. Sākotnēji labirinti tika iecerēti kā pārdomu un meditācijas vieta, tos pazina jau senajā Ēģiptē.

Zīmējumu konkursa darbu tehnika ir brīvi izvēlēta. Autors var izmantot zīmuļus, akvareļkrāsas, guašu, eļļas vai vaska krītiņus u.c.

Zīmējumam klāt nepieciešams pievienot zīmīti, uz kuras jānorāda darba autora vārds un vecums, kā arī mammas vai tēta telefona numurs.

Konkursa darbs līdz 1. jūnijam jāiesniedz personīgi Apmeklētāju apkalpošanas nodaļā 1. stāvā vai jāsūta pa pastu uz Rundāles pils muzeju:
Rundāles pils muzejs, Pilsrundāle, Rundāles pagasts, Rundāles novads, LV-3921, Latvija 
ar norādi: “Vēsturiskie labirinti” konkurss. 

Katrs dalībnieks var iesniegt vienu darbu. Līdz 3. jūnijam izlozes kārtībā tiks noteikts zīmējumu konkursa uzvarētājs, ar kuru sazināsimies personīgi. Visi konkursam iesūtītie darbi tiks izstādīti izstādē 27. jūnijā Rundāles pils Dārza svētku ietvaros.

Jautājumu gadījumā, lūgums sazināties ar konkursa koordinatori Helgu Tormani, tālr. 63920621,  e-pasts:  izglitiba[at]rundale.net

Bērnu zīmējumu konkursa “Vēsturiskie labirinti” nolikums šeit