Izstādei “Ziedošie gobelēni” veltīta senioru trešdiena 2. augustā

Trešdien, 2. augustā, plkst. 11.30 Rundāles pils muzejā notiks senioru trešdienas pasākums, kurā būs iespēja izglītības kuratores vadībā iepazīt starptautisko izstādi “Ziedošie gobelēni”, iedziļinoties gobelēnu tapšanā un attēlotajos sižetos, kā arī uzzināt vairāk par Francijas Nacionālo mēbeļu fondu, kura glabātie gobelēni šobrīd apskatāmi Rundāles pilī. Neiztrūks arī iespējas redzēto apspriest pie kafijas tases.

Starptautiskajā izstādē “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām izstādīti 15 dārza tēmai veltīti gobelēni, kas tapuši Gobelēnu, Bovē un Obisonas manufaktūrās no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta vidum.

Jau izsenis gobelēni bijuši bagātības, izsmalcinātas gaumes un vienlaikus praktiskuma apliecinājums. Kopš viduslaikiem tos izmantoja, lai ar krāsainiem akcentiem atdzīvinātu mūra sienas, radītu siltuma sajūtu telpā un slāpētu trokšņus. Gobelēnu tapšanas process bija ilgs un sarežģīts, to vērtību noteica gan izmantotā materiāla – vilnas, zīda, brokāta diegu – kvalitāte, gan tonālo nianšu daudzums.

Lai apmeklētu senioru trešdienu, lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu pr@rundale.net vai zvanot pa tālruni 25421366. Biļete uz pasākumu jāiegādājas Rundāles pils kasēs pirms pasākuma. Pasākuma dalībnieki var izvēlēties, vai iegādāties tikai pasākuma biļeti (2 EUR) vai kombinēto pils ieejas biļeti (5 EUR), kas ļaus gan apmeklēt pasākumu, gan apskatīt visu pils pamatekspozīciju.

“Ziedošie gobelēni” ir satelītizstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja organizētajai 7. Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei “QUO VADIS?”. Izstāde Rundāles pils Lielajā galerijā un Mazajā galerijā būs apskatāma līdz 17. septembrim.

Footer menu LV