PĀRCELTS TIEŠSAISTĒ 16. oktobrī Liepājas Simfoniskā orķestra koncerts “Maestro un Margarita Balanas”

 

Piektdien, 15. oktobrī, pulksten 19 ikvienam mūzikas mīļotājam bezmaksas interneta tiešraidē būs iespēja baudīt koncertu, kurā Liepājas Simfoniskais orķestris uzstāsies kopā ar vienu no spožākajām latviešu čellistēm Margaritu Balanas, savukārt pie diriģenta pults stāsies maestro Andris Veismanis.

Koncertu būs iespējams vērot bez maksas Liepājas Simfoniskā orķestra “YouTube” kanālā (https://www.youtube.com/user/LiepajaSymphonyO) un “Facebook” lapā (https://www.facebook.com/Liepaja.Symphony.Orchestra/).

Vienlaikus, tiek atcelta koncerta apmeklēšana skatītājiem klātienē piektdien, 15. oktobrī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” un sestdien, 16. oktobrī, Rundāles pilī paredzētajā koncertā “Maestro un Margarita Balanas”.

Lai saņemtu atpakaļ samaksāto naudu, klausītāji ir aicināti iegādātās biļetes pēc iespējas ātrāk atdot jebkurā “Biļešu paradīzes” kasē. Tiem apmeklētājiem, kas biļetes ir iegādājušies internetā, nauda jau automātiski ir atmaksāta.

*****

16. oktobrī pulksten 17.00 Baltajā zālē Liepājas Simfoniskā orķesta koncerts “Maestro un Margarita Balanas”. 

Senās mūzikas eksperts, maestro Andris Veismanis un Liepājas Simfoniskais orķestris klausītājiem piedāvās stilistiski daudzveidīgu programmu ar Baha, Krafta un Šūberta mūziku. Antons Krafts ir viens no sava laika izcilākajiem čellistiem, tuvs Haidna, Mocarta un Bēthovena draugs, kā arī virtuoza un meistarīga čellkoncerta autors, un to dzirdēsim spilgtās solistes, spožās latviešu čellistes, Margaritas Balanas sniegumā. Franča Šūberta 8. simfonija savukārt tiek dēvēta par pirmo romantisko simfoniju, un tajā dominē jautājuma izteiksme. Neatšķetināts jautājums ir arī autora iecere šo simfoniju pabeigt kā četrdaļīgu ciklu. Kādi mūzikas pētnieki uzskata, ka uvertīru “Rozamunde” Šūberts rakstījis kā 8. simfonijas 4. daļu un tikai vajadzības spiests izmantojis kā lugas interlūdiju.

 

Soliste – Margarita BALANAS / čells

Diriģents – Andris VEISMANIS

Liepājas Simfoniskais orķestris

 

Programma:

Johans Sebastians BAHS – 3. orķestra svīta Remažorā

Antons KRAFTS – koncerts čellam ar orķestri Domažorā

Francis ŠŪBERTS – 8. simfonija “Nepabeigtā”

Francis ŠŪBERTS – uvertīra “Rozamunde”

 

Plašāka informācija par koncertu saziņā ar organizatoriem www.lso.lv 

Apmeklējot pasākumu, nepieciešams uzrādīt Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā vai ir derīgs Covid-19 negatīvs analīžu rezultāts. Pasākumu kopā ar vecākiem drīkst apmeklēt bērni līdz 12 gadu vecumam, kas nav vakcinēti, (bērniem no 12 gadu vecuma nepieciešams uzrādīt  Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina, ka apmeklētājs ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19, pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā vai ir derīgs Covid-19 negatīvs analīžu rezultāts). Apmeklējot pasākumu, obligāti jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, personalizēta biļete un derīgs sertifikāts. Pasākuma norises laikā un vietā nepieciešams ievērot noteiktos epidemioloģiskos noteikumus.

Footer menu LV