Muzejpedagoģiskās programmas

Rundāles pils muzejs skolēnu grupām piedāvā divas muzejpedagoģiskas programmas: 1. – 6. klašu skolēni var iepazīt pili aizraujošā galda spēlē “Zosu spēle Rundāles pilī”, bet 6. – 12. klašu skolēniem paredzēta izglītojošā spēle “Jaunie restauratori”. Abās spēlēs iekļauta ekskursija Rundāles pilī.

“Zosu spēle Rundāles pilī” veidota, par paraugu izmantojot vēsturisko “Zosu spēli” jeb “Laimes spēli”, kas ir viena no senākajām un izplatītākajām galda spēlēm Eiropā. Sākotnēji to spēlēja tikai pieaugušie, nereti ar augstām likmēm. Muzejā izstrādātās spēles tēma ir Rundāles pils – vēstures fakti, interjeru elementi, nozīmīgas personības. Lai sagatavotos, skolēnu grupa muzeja gida pavadībā dodas ekskursijā pa pili. Nodarbības ilgums ir 1 stunda 40 minūtes.

Nodarbības laikā dalībnieki papildina zināšanas par Rundāles pils vēsturi, kultūras vēsturi un mākslu, trenē atmiņu un uzmanību, turklāt attīsta tādas kompetences kā sadarbība, patstāvīga lēmumu pieņemšana un kultūras izpratne.

Savukārt spēle “Jaunie restauratori” 6. – 12. klašu skolēnus aizraujošā veidā iepazīstina ar Rundāles pili un tās vērtībām, vienlaikus veidojot izpratni par restauratora profesiju un restaurācijas nozīmi.

Spēli veido ievada video, 3 praktiski uzdevumi un diskusiju sadaļa. Noskatoties video materiālu, iespējams uzzināt interesantus faktus par Rundāles pils vēsturi un restaurāciju, bet praktiskie uzdevumi ļauj iejusties restauratora lomā. Izglītojošā spēle ir veidota tā, lai stimulētu skolēnu prasmes sadarboties un paust savu viedokli, kā arī strādāt komandā, orientēties rakstītajā tekstā un patstāvīgi meklēt informāciju.

Spēle “Jaunie restauratori” ir piemērota un papildina dizaina un tehnoloģiju, vizuālās mākslas, vēstures un audzināšanas stundu saturu. Pēc spēles skolēnu grupa muzeja gida pavadībā dodas ekskursijā pa pili. Nodarbības ilgums ir 1h 45 min – 2h.

Abas muzeja piedāvātās spēles ir iekļautas “Latvijas skolas somas” programmā.

Muzejpedagoģiskās programmas cena – 10,00 €/grupai. Lai izietu ekskursiju “Mazais loks”, “Lielais loks” vai hercogienes privātie apartamenti, skolēnu grupai nepieciešams iegādāties ieejas biļetes ekspozīcijas apskatei. Muzeja gida pakalpojumi – 45,00 €/grupai.

Plašāka informācija par pieteikšanos un izmaksām: tālr.: 26499151, e-pasts: booking@rundale.net.

15.02.2023

Footer menu LV