Šajā laikā, kad neiespējami prognozēt Covid-19 pandēmijas attīstību un tās ietekmi uz brīvdabas pasākumu norisi vasarā, Rundāles pils muzejs informē, ka 2021. gada 3. jūlijā ieplānotie Dārza svētki tiek atcelti.

Rundāles pils muzejs 2021. gada 3. jūlijā aicina kopīgi svinēt 14. Rundāles pils Dārza svētkus, kas tiks veltīti tēmai – labirinti. 

Rundāles pils muzeja organizētie ikgadējie Dārza svētki notiek jau kopš 2007. gada, tradicionāli – jūnija pēdējās nedēļas sestdienā. Tie adresēti gan dārzkopības profesionāļiem, gan dārzu mīļotājiem un citiem interesentiem, arī kaimiņvalstu un citu zemju tūristiem. Vienmēr īpaši gaidītas ir ģimenes ar bērniem. Svētkos iespējams ne tikai apskatīt dārzu, parku un pili, bet arī uzzināt un apgūt ko jaunu, baudīt muzikālus un teatrālus priekšnesumus, iegādāties rožu vai citu dārzaugu stādus, vietējo amatnieku un mājražotāju izstrādājumus. Svētkos īpaši aicināti piedalīties stādu audzētāji, dārza aprīkojuma un tehnikas tirgotāji. 

Svētki ikreiz aktualizē kādu Rundāles pils muzeja darbībai atbilstošu tēmu. Aizvadītajos gados uzmanības centrā bija gan rozes, gan tulpes un citas sīpolpuķes, gan kokaugu kolekcijas un vēsturiskās oranžērijas, gan parteri, strūklaka, Zaļais teātris, medības, 18. gadsimta izklaides un lapenes baroka dārzos. Šogad Dārza svētki veltīti tēmai – labirinti. 

No 17. februāra līdz 1. jūnijam, bērnus vecuma grupā no 4-12 gadiem, aicinām piedalīties konkursā “Vēsturiskie labirinti”. Dārza svētku ietvaros iesūtītos konkursa darbus būs iespējamas aplūkot izstādē.  Vairāk par konkursu lasīt šeit!

Dārza svētku “Labirinti” programma
2021. gada 3. jūlijā

Laiks Norises vieta Aktivitāte
11:00 - 18:00 Centrālās alejas laukumā Karuselis
12:00 Zaļais teātris Izrāde bērniem "Kas par traku, tas par traku", pēc izrādes - rotaļas bērniem (Ditas Balčus teātris)
14:00 Lielā skatuve Svētku atklāšana - Rundāles pils muzeja direktores Lauras Lūses uzruna
Izklaidējoši izglītojošs uzvedums “Labirinti” kopā ar iluzionistu Edžu un bērnu vokālo grupu “Dzeguzīte”.
16:00 Zaļais teātris Izrāde bērniem "Kas par traku, tas par traku", pēc izrādes - rotaļas bērniem (Ditas Balčus teātris)
18:00 Lielā skatuve Svētku noslēgumā uzstājas grupa "Daddy was a milkman"
Visas dienas garumā Parka un pils ansambļa teritorijā Ēdināšanas pakalpojumi
Liliju bosketā Spēles un radošās darbnīcas bērniem
Austrumu puses ābeļdārzs Kaņepju un kūdras bloku labirinti. Loka šaušana
Dārza alejās Mājražotāju un stādu tirdziņš. Orientēšanās spēle

Ieejas biļetes Dārza svētkos:

 • pieaugušajiem 6,00 EUR
 • pensionāriem 3,00 EUR
 • skolēniem 1,00 EUR

Svētku dienā biļetes būs iespējams iegādāties vairākās tirdzniecības vietās pils teritorijā.
Lai ietaupītu laiku un nestāvētu garā rindā pie kases, izmantojiet iespēju iegādāties e-biļeti!

Svētku apmeklētāji un dalībnieki drīkstēs atkārtoti ieiet franču dārza teritorijā un iziet no tās, bet tādā gadījumā informācijas teltī būs nepieciešams izņemt aproci, kas apliecinās līdzdalību svētkos un iegādāto biļeti!

Dārza svētku laikā būs iespējama aproču pārbaude. Ja aproce tiks atzīta par nederīgu vai sabojātu, apmeklētājam nāksies atstāt franču dārza teritoriju.
Dārza svētku aproci aizliegts nodot citām personām. Tikai aproce, kas aplikta ap roku, uzskatāma par derīgu Dārza svētku ieejas un uzturēšanās atļauju. Viltotas, bojātas (saplēstas, sagrieztas, sašūtas, salīmētas, ar bojātiem drošības slēdžiem), pārāk vaļīgi uzliktas (tādas, kuras iespējams nebojātas novilkt no rokas) aproces tiks uzskatītas par nederīgām.

 

GPS: 56.414819  24.026048

No Rīgas caur Bausku
No Rīgas 67 km pa ceļu A7 līdz Bauskai, no Bauskas līdz Pilsrundālei – 12 km pa ceļu P103

No Rīgas caur Jelgavu
No Rīgas 47 km pa ceļu A8 līdz Jelgavai, no Jelgavas līdz Pilsrundālei – 43 km pa ceļu A8 līdz Elejai un no Elejas pa ceļu P103 līdz Pilsrundālei

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS: autobusu satiksme “Rīga – Bauska”, tālāk “Bauska-Rundāle – Svitene”, “Bauska – Jelgava” (caur Eleju vai Jaunsvirlauku), “Bauska – Dobele”, “Bauska – Bērstele”

Virziens Rīga – Bauska – Rīga

Virziens Bauska – Rundāle – Bauska

 

Sakarā ar ārkārtējo situāciju valstī un to, ka šobrīd nav zināms, kad kultūras pasākumi varēs norisināties ierastajā kārtībā, informējam, ka 2020. gada 27. jūnijā paredzētie Dārza svētki tiek pārcelti uz 2021. gada 3. jūliju.

Svētkos tiek īpaši aicināti piedalīties stādu audzētāji, dārza aprīkojuma un tehnikas tirgotāji (paraugdemonstrējumu sniedzēji).

Sīkāka informācija par lietišķās mākslas, amatniecības meistaru, mājražotāju un izbraukumu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju dalību 2020. gada Dārza svētkos sekos tuvākajā laikā.  

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā sazināties iespējams sūtot ziņu uz e-pastu: tirgus[at]rundale.net

Piedāvājums atbalstīt

Rundāles pils muzeja Dārza svētkus

Pasākuma norises laiks: 2021. gada 3. jūlijā 
Svētku tēma: Labirinti 
Organizētāji: Rundāles pils muzejs un nodibinājums „Rundāles pils atbalsta fonds”

            Rundāles pils ar vēsturisko dārzu ir viens no populārākajiem ārvalstu un vietējo tūristu ceļojumu galamērķiem Latvijā, turklāt ekskluzīva vieta valsts līmeņa reprezentācijas pasākumiem, starptautiskiem mākslas un mūzikas festivāliem, kā arī dažādiem biznesa vides reprezentācijas pasākumiem.

            Rundāles pils ansambļa teritorija aizņem 85 ha. Tajā ietilpst arī 10 ha liels baroka stila franču dārzs, kas pilnībā atbilst 1735./1736. gadā izstrādātajam arhitekta F. Rastrelli projektam. Tas ir ievērojamākais vēsturiskais dārzs Baltijas valstīs, un muzeja darbinieki pamatoti lepojas ar lieliskām rožu, tulpju un citu augu kolekcijām, ornamentālo parteru, “Zaļo teātri” un citiem dārza elementiem. Dārza atjaunošana turpinās jau vairāk nekā 40 gadu.

            Kopš 2007. gada Rundāles pils muzejā notiek Dārza svētki. Tā ir iespēja satikties dārzu kopšanas profesionāļiem un dārzu mīļotājiem, ģimenēm ar bērniem, ārvalstu tūristiem, muzeja atbalstītājiem un citiem interesentiem. Svētku koncepcija paredz apmeklētājus izglītot (semināri, lekcijas, izstādes, radošās darbnīcas) un izklaidēt (muzikāli un teatrāli priekšnesumi dārzā).

2016. gadā atzīmējām Dārza svētku desmitgadi. Aizvadītajā laikā uzmanības centrā bijušas dažādas tēmas. Pirmajos svētkos 2007. gadā godinājām talciniekus, kuri strādājuši dārza kopšanas darbos. Turpmākajos gados svētki bija veltīti gan strūklakas, gan “Zaļā teātra” atklāšanai, rožu dārzam, vēsturiskajām oranžērijām un parteriem, tulpju un citu puķu kolekcijām, kokaugiem, krūmiem un 18. gadsimta izklaidēm.

Kopš svētku pirmsākumiem apmeklētājiem esam piedāvājuši dažādas radošās darbnīcas, un nu jau tā kļuvusi par labu tradīciju. Uz skatuves ik gadu uzstājas gan profesionāli mākslinieki („Iļģi”, „Melo M”, “Autobuss debesīs” u. c.), gan pašdarbības kolektīvi no tuviem un tāliem Latvijas novadiem. Kopš 2014. gada svētku apmeklētājiem piedāvājam orientēšanās spēli „Iepazīsti Rundāles pils dārzu”, kuras balvu fondu veido Rundāles pils muzejs sadarbībā ar Dārza svētku dalībniekiem (radošo darbnīcu veidotājiem, tirgotājiem u. c.).  Par neatņemamu svētku sastāvdaļu kļuvuši dārza tehnikas paraugdemonstrējumi. Jau vairākus gadus svētkos piedalās lietišķās mākslas meistari, mājražotāji, izbraukuma ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Dārza svētku apmeklētāju skaits ir pieaudzis no 2000 apmeklētājiem (2007. gadā) līdz vidēji 10 000 apmeklētājiem pēdējos gados.
Mērķauditorija: dārzu mīļotāji, dārzu kopšanas profesionāļi, ģimenes, ģimenes ar bērniem, Rundāles pils dārza un Dārza svētku pastāvīgie apmeklētāji, ārvalstu tūristi un citi interesenti.

Svētku programma tiek veidota atbilstoši pieejamam finansējumam. Lai ikgadējos Dārza svētkus nosvinētu krāšņāk, Rundāles pils muzejs kopā ar Rundāles pils atbalsta fondu aicina piedalīties to tapšanā.

Svētku izdevumi ietver:

 • mākslinieku honorāru,
 • autoratlīdzību (piemēram, AKKA/LAA),
 • tehnisko nodrošinājumu (apskaņošanu, apgaismošanu utt.),
 • dalībnieku transportu,
 • dalībnieku ēdināšanu,
 • svētku reklāmu,
 • atkritumu savākšanu,
 • pārvietojamo tualešu uzstādīšanu/apkalpošanu/novākšanu,
 • kārtības nodrošināšanu,
 • dekorāciju, kancelejas u. c. materiālu iegādi pasākuma vajadzībām,
 • filmēšanu un montāžu,
 • skatuves uzstādīšanu.

 Mūsu piedāvājums

Popularizēt Dārza svētku atbalstītāju zīmolus, izmantojot dažādus informācijas nesējus: elektroniskos un iespiestos plašsaziņas līdzekļus, vides objektus u.c. Iespējams nosaukt atbalstītāja vārdā radošo darbnīcu vai spēli. Ieguldījums Rundāles pils muzeja Dārza svētkos var palīdzēt jūsu uzņēmumam palielināt zīmola atpazīstamību un stiprināt klientu lojalitāti, tā palīdzot iegūt jaunus klientus un veidot labākas attiecības ar esošajiem klientiem.

Piedāvājumus un jautājumus aicinām sūtīt uz e-pastu: darzasvetki[at]rundale.net vai sazinoties ar kultūras pasākumu organizatoru Kristapu Zēbergu: tel. 63920606, 29765709.

Atskats uz 2019. gada Dārza svētkiem.

 

Pirms Dārza svētku apmeklējuma aicinām iepazīties ar pasākuma programmu.

Svētku laikā būs pieejamas publiskās pārvietojamās tualetes. To izvietojums būs redzams shēmā, uz vietas dārzā būs atbilstošas norādes.

Publiskās vietās un pasākumos nav atļauts smēķēt, tāpēc smēķēšanai atvēlētas speciālas vietas (lūdzam sekot norādēm un skatīt shēmā atzīmētos punktus).

Aicinām ņemt vērā gaidāmos laika apstākļus! Ja sola lietu, noderēs lietusmēteļi (lietussargi publiskos pasākumos nav vēlami, lai netraucētu citiem), ja karstu sauli – dzeramais ūdens un galvassega. Ieteicams izvēlēties arī grantētajiem celiņiem un zālienam piemērotus apavus.

Franču dārza Avotiņa bosketā pieejams bezmaksas dzeramais ūdens. Aicinām līdzi ņemt ūdens pudeli, kuru nepieciešamības gadījumā varēsi piepildīt ar dzeramo ūdeni atkārtoti. 

Svētku norises vietā dežurēs ārsts un būs iespējams saņemt medicīnisko palīdzību (skatīt norādes!).

Iespēju paēst pasākuma dienā nodrošinās gan ēdinātāji, kas pils dārzā būs ieradušies ar savu izbraukuma pakalpojumu, gan tuvējie pastāvīgie ēdināšanas uzņēmumi. Tāpat iespējams līdzpaņemto sviestmaizi apēst pils dārzā – viss atkarīgs no vēlmēm un vajadzībām.

Aicinām viesus būt savstarpēji iecietīgiem un laipniem – arī stāvot rindā pēc uzkodām vai citām precēm!

18.05.2021