Rīgā, Rundālē un Mežotnē norisināsies “Senās mūzikas festivāls”

VSIA “Latvijas Koncerti” aicina uz šīs vasaras krāšņāko kultūras notikumu Latvijā – “Senās mūzikas festivālu”, kas šogad norisināsies no 11. – 15. jūlijam Rīgas baznīcās un koncertzālēs, kā arī Rundāles pilī, Mazajā Mežotnes pilī un Mežotnes baznīcā. Festivālā tiks atdzīvināti Henrija Pērsela, Antonio Vivaldi, Johana Sebastiāna Baha, Klaudio Monteverdi un citu baroka dižgaru meistardarbi. Mūziku papildinās krāšņi tērpi, autentiski viduslaiku un baroka instrumenti un arhitektūra, kas rada neatkārtojamu klātbūtnes sajūtu. Īpašs notikums Rundāles pils dārzā būs muzikāla izrāde bērniem “Brīnišķā pērle”. Festivāla koncertos piedalīsies gan Latvijas, gan ārvalstu mākslinieki.

11. jūlijā Doma baznīcā “Senās mūzikas festivālu” atklās “Vroclavas baroka ansamblis”, kas specializējas vēsturiski informētā atskaņojuma praksē, galveno uzmanību pievēršot maz zināmā un neparastā Centrāleiropas senās mūzikas repertuāra izpētei. Ansambļa rokās atdzimst visdažādākie senās mūzikas paraugi, sākot no kamerdarbiem līdz pat kantātēm un oratorijām, bet ansambļa sirdslieta allaž bijusi poļu renesanses un baroka mantojuma meistardarbi. Ansambļa mūziķu kodolu veido izcili instrumentālisti un dziedātāji no Polijas, Čehijas, Vācijas un Lielbritānijas.

12. jūlijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā skanēs “Renesanses un baroka garīgie dziedājumi”. Latvijas Radio koris, diriģents Kaspars Putniņš uzstāsies kopā ar zviedru taustiņu vijoles (niķeļafras) virtuozu Marko Ambrozīni un izcilo klavesīnisti Ievu Salieti. Programmā skanēs skaņdarbi, kurus komponējuši ziemeļvācu baroka lielmeistars Dītrihs Bukstehūde,  izslavētais 17. gadsimta vijolmūzikas  skaņradis Heinrihs Ignacs fon Bībers un spožais angļu renesanses komponists Viljams Bērds.

13. jūlijā Mazajā ģildē varēs dzirdēt vācu baroka meistara Johana Sebastiāna Baha mūziku, ko izpildīs dziedātāja Ilze Grēvele-Skaraine, flautiste, obojiste Ieva Nīmane, čelliste Māra Botmane un ērģelniece Ilze Reine.

14. jūlijā Mazajā ģildē koncertprogrammā “Venēcijas baroka pērles” uzstāsies dziedātāja Elīna Šimkus, Kristīne Stumbure (baroka flautas) un Mauro Pinciaroli (teorba). Programmā skanēs Džirolamo Freskobaldi, Frančesko Bartolomeo Konti, Benedeto Marčello, Klaudio Monteverdi, Luidži Rosi, Alesandro Skarlati, Barbaras Stroci un Džuzepes Torelli mūzika.

14. jūlijā Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertu sniegs Baltijas valstīs vadošā viduslaiku un renesanses vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”, kas specializējusies gregoriskā korāļa autentiskajā dziedāšanā. Koncertā ar improvizācijām piedalīsies arī saksofonists Dāvis Jurka.

15. jūlijā Mežotnes baznīcā koncertprogrmmā “Angļu baroka dziedājumi” uzstāsies dziedātāji Aija Veismane, Ansis Bētiņš un Emīls Gilučs, kā arī klavesīniste Veronika Rinkule. “William Byrd Consort” ir vokālais ansamblis, kas atskaņo pamatā renesanses un baroka laika mūzikas programmas. Ansambļa pamatakmens likts 1990-os gados, kad to dibināja diriģents un kontrtenors Andris Veismanis, veidojot Viljama Bērda un Karlo Džezualdo koncertprogrammas.

15.jūlijā koncertdienu Rundāles pilī iesāks pasākumi bērniem – dažādas radošās darbnīcas un spāņu tautas pasaku, un spāņu komponistu mūzikas iedvesmots muzikāls uzvedums “Brīnišķā pērle”. Muzikālā pasaka būs pārpilna ar neparastiem notikumiem un spilgtiem tēliem. Lomās iejutīsies solisti – Jolanta Strikaite-Lapiņa, Jānis Strazdiņš, Nauris Indzeris, dejotāji – Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Aija Lejas-Sausa. Koncertā piedalīsies arī Rīgas cirka skolas audzēkņi, apvienības “Džezbaroks” mūziķi un sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis.

Savukārt 15.jūlija vakarā Rundāles pils dārzā festivālu noslēgs Antonio Vivaldi  vijolkoncertu cikls “Gadalaiki”  – viens no populārākajiem akadēmiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Koncerta pirmajā daļā dzirdēsim Kristofa Vilibalda Gluka, Andrē Kamprā un Žana Batista Lulli skaņdarbus. Kopā ar Valsts kamerorķestri “Sinfonietta Rīga”,  diriģenta Andra Veismaņa vadībā, Vivaldi “Gadalaikus” atskaņos izcilais itāļu vijolnieks Džuzepe Giboni, kuru festivāla ietvaros būs iespēja satikt arī Mazajā Mežotnes pilī 14.jūlijā.

 

Festivālu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Biļetes nopērkamas „Biļešu paradīze“ kasēs un internetā.

„Senās mūzikas festivāla“ interneta mājas lapa www.smf.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Ieva Mora

VISA “Latvijas Koncerti” sabiedrisko attiecību speciāliste

Tālrunis: 26409474

E-pasts: ieva.mora@latvijaskoncerti.lv

Footer menu LV