Rundāles pils muzeja digitālo gidu līdz šim izmantojuši 15 000 cilvēku

Svinot Rundāles pils muzeja 50. gadadienu, pērnvasar muzejā tika ieviests jauns pakalpojums – digitālais gids, kas mūsdienīgā un ērtā veidā ļauj iepazīt Rundāles pils vēsturi un ekspozīcijas. Digitālais gids – tā ir tiešsaistes lietotne digitalaisgids.rundale.net un 40 digitālu stendu muzeja pamatekspozīcijas telpās.

No 1. jūlija digitālo gidu izmantojuši 15 000 pils viesu, lielākoties vietējie tūristi (11 000), bet arī apmeklētāji no Lietuvas (2300) un Vācijas (609).

Rundāles pils muzeja digitālā gida tiešsaistes lietotni digitalaisgids.rundale.net apmeklētājs var atvērt savā telefonā, izmantojot pils teritorijā, pilī un uz biļetēm izvietotos QR kodus vai muzeja mājaslapā ievietoto saiti. Savukārt digitālie stendi ir novietoti pils telpās.

Digitālajā gidā ir 50 informācijas šķirkļu, kas aptver visas muzeja pamatekspozīcijas telpas un franču dārzu, kā arī sniedz ieskatu izstādēs. Katrā šķirklī aplūkojamas augstas kvalitātes fotogrāfijas no attiecīgās telpas. Telpās izvietotie priekšmeti attēlos ir atzīmēti ar interaktīviem punktiem, kuriem pieskaroties, ekrānā parādās pamatinformācija par priekšmetu. Līdzās fotoattēliem pieejams rakstisks kopsavilkums par telpu, kā arī stāstījums audio formātā. Stāstījumu ierunājuši profesionāli aktieri, piemēram, latviešu valodā – Kaspars Znotiņš, Marija Linarte un Zane Daudziņa.

Telpu apraksti un stāstījums digitālajā gidā ir pieejami septiņās valodās – latviski, angliski, krieviski, vāciski, franciski, igauniski un lietuviski. Interaktīvie punkti pašlaik ir pieejami latviešu, angļu, vācu un krievu valodās.

Rūpējoties, lai digitālā gida vēstījums būtu uztverams pēc iespējas plašākai sabiedrībai, stāstījums latviski pieejams arī vienkāršajā valodā.

Digitālā gida tiešsaistes lietotne ir pieejama jebkurā vietā ar interneta pieslēgumu, tā ir izmantojama kā izglītības resurss studentiem un gidiem, lai iepazītos ar Rundāles pils muzeja ekspozīciju arī attālināti.

Footer menu LV