Rundāles pils muzejā pieejams audiogids

 

Rundāles pils muzejā īstenojusies ilgi lolota iecere – no 13. oktobra muzeja apmeklētājiem ir pieejams audiogids. Audiogida iekārtas nomu piedāvā uzņēmums ”AudioGuide”, tās iespējams iznomāt pils staļļu ēkā. Pagaidām iespējams izvēlēties latviešu vai krievu valodu, taču sagatavošanā ir teksti arī citās valodās.

Audiogida iekārta pieejama klasiskajā variantā – ar pogām un austiņām. Iespējams pieslēgt divus austiņu pārus, lai izmantotu vienu iekārtu divām personām.

Iepazīt Rundāles pils muzeja vēsturi, eksponātus, vēsturiskos īpašniekus un uzzināt daudz citu interesantu faktu palīdz aktieri, kas ierunājuši muzeja speciālistu sagatavoto informāciju. Latviešu valodā dzirdama Kaspara Znotiņa un Marijas Linartes balss, krievu valodā – Jurija Djakonova un Jekaterinas Frolovas balss.

Audiogida iekārtu iespējams iznomāt pils staļļu ēkā. Cena pieaugušajiem – 3,00 eiro, bērniem – 2,00 eiro. Garantijas nauda – 20,00 eiro. To apmeklētājs saņem atpakaļ, atdodot iekārtu kopā ar austiņām “RadioGuide” klientu apkalpošanas punktā, kas iekārtots kases telpās pils staļļu ēkā.

Pēc iekārtas ieslēgšanas nepieciešams izvēlieties vēlamo valodu un noregulēt tīkamu skaņas līmeni. Stāstījumu par pils vēsturi iesakām sākt klausīties, jau iznākot no staļļu ēkas un lēnā solī dodoties pils virzienā. Lai apturētu stāstījumu, jānospiež poga, kas atrodas starp ieslēgšanas un valodas izvēlnes pogu. Lai pārslēgtu stāstījumu no vienas telpas uz nākamo, iekārtā jāievada nākamais kārtas numurs, ko iespējams atrast telpas durvju ailē.

Telpas numurs, kas atbilst audiogida ierakstam

Novēlam patīkamu klausīšanos un izdevušos muzeja apmeklējumu!

 

Audio gida ieviešanas projekts daļēji finansēts ar VKKF mērķprogrammas “Kultūrtelpa” atbalstu.

Footer menu LV