Rundāles pils muzejs Zinību dienā aicina uz ģimenes pēcpusdienu

1. septembrī plkst. 14.30 Rundāles pils muzejs aicina ģimenes ar bērniem uz starptautiskajai izstādei “Ziedošie gobelēni” veltītu pēcpusdienu, kurā bērni varēs pētīt senus franču gobelēnus un izmēģināt vienu no aušanas tehnikām, darinot Zinību dienas pūcīti.

Digitālās spēles pavadonis – austs papagailis – aicinās vērīgāk ieskatīties gobelēnos, meklējot tajos attēlotos dzīvniekus, putnus un augus, mācoties tos atpazīt un saprast to nozīmi. Pēc spēles radošajā darbnīcā būs iespēja meistarot Zinību dienas pūcīti, apgūstot aušanas pamatiemaņas.

Tā kā vietu skaits grupā ir ierobežots, iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta. Lai pieteiktos, jāraksta uz e-pastu pr@rundale.net. Dalības maksa ģimenei – 5 EUR.

Starptautiskajā izstādē “Ziedošie gobelēni” no Francijas Nacionālā mēbeļu fonda Gobelēnu, Bovē, Savonrī manufaktūru kolekcijām apskatāmi 15 dārza tēmai veltīti gobelēni, kas tapuši Gobelēnu, Bovē un Obisonas manufaktūrā no 16. gadsimta sākuma līdz 20. gadsimta vidum.

“Ziedošie gobelēni” ir satelītizstāde Latvijas Nacionālā mākslas muzeja organizētajai 7. Rīgas Starptautiskajai tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennālei “QUO VADIS?”. Izstāde Rundāles pils Lielajā galerijā un Mazajā galerijā apskatāma līdz 17. septembrim.

Footer menu LV