Rundāles pils plānotāja mobilā aplikācija

2015.gada 11.jūnijā plkst. 15:00 vīna telpā Tinto, Rīgā, Elizabetes ielā 61 notiks Rundāles pils mobilās aplikācijas atklāšana.

Atjaunoto Rundāles pili droši varam saukt par Latvijas kultūras vizītkarti. Nupat saņemta Latvijas arhitektūras gada balva, prezentēta monogrāfija par pils vēsturi un atvērtas trīs jaunas telpas dekoratīvās mākslas ekspozīcijā.

Līdztekus šiem ilga un nenogurdināma darba nestajiem augļiem, vasaras sezonas atklāšanu Rundāles pilī kuplinās arī kāds inovatīvs produkts, kurš paplašinās pils izzināšanas iespējas.

Sadarbojoties Rundāles pils muzejam, domnīcai Creative Museum, dizaina birojam H2E, tehnoloģiju uzņēmums RIX Technologies un tulkošanas aģentūrai Skrivanek Baltic, tapusi Rundāles pils mobilā aplikācija.

Aplikācija veidota kā pērnā gada decembrī izdotā tematiskā plānotāja Rundāles pils – skats aizspogulijā pārcēlums digitālā vidē. Tās mērķis ir radīt iespēju apmeklētājam sev ērtā vietā un laikā iepazīt tuvāk Rundāles pili, sekojot īpaši veidotam interjeru maršrutam.

Saturiski Rundāles pils mobilā aplikācija piedāvās ieskatu Rundāles pils aizspogulijā ar 12 pils interjeru stāstu palīdzību. Aplikācijas lietotājiem būs iespēja ne tikai iepazīties ar izceltajiem interjeriem un to detaļām, bet arī noskatīties Rundāles pils muzeja direktora Imanta Lancmaņa stāstījumu par katru no tiem video formātā.

Tāpat aplikācijā piedāvāsim katras no 12 telpām tuvplānus. Sadaļā Fokusā aplikācijas lietotājs uzzinās pils interjeru restaurācijas vēstures nianses – vai tas būtu stāsts par Rundāles stārķiem, ziedu vītnēm, trepēm vai unikālajiem pils grafiti. Papildus atrodama būs Info sadaļa, kurā vienkopus būs pieejama praktiska rakstura informācija.

Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, runājot par šo projektu, uzsver: Laikā, kad noslēdzies Rundāles pils 50 gadu restaurācijas darbs, saņemta Latvijas arhitektūras gada balva un izdota monogrāfija par pils vēsturi, esam priecīgi, ka līdzās šiem lielajiem notikumiem, ir īstenots vēl kāds radošs projekts. Jūnija vidū tiks atklāta Rundāles pils mobilā aplikācija. Tas ir tiešs decembrī izdotā Rundāles pils plānotāja papildinājums un vēl viens veids kā atraktīvi popularizēt muzeju.

Aplikācijas dizaina autore, dizaina biroja H2E vadītāja Ingūna Elere, savukārt atzīmē: Sadarbība ar Rundāles pili un Creative Museum ir pārbaudīta vērtība – pagājušā gadā kopīgi radījām plānotāju 2015. gadam. Creative Museum iniciatīvas iedvesmoti, mēs vēlējāmies turpināt šo Rundālei pozitīvas pārmaiņas nesošo sadarbību, ieņemot nevis pasīvi nogaidošu lomu, bet gan ar savu darbu atbalstot ideju un palīdzot radīt šo unikālo pieredzes produktu.

Aplikācijas tehnisko izstrādei veica tehnoloģiju uzņēmums RIX Technologies. Lūk, uzņēmuma valdes locekles Evas Butānes ieskats projektā: Esam ļoti pagodināti dāvināt Rundāles pils muzejam mūsu izstrādāto aplikāciju Rundale Palace, kurā nozīmīga loma ir Lancmaņa kunga stāstījumam, kā arī tajā ir ērti atrodama un pieejama informācija par Rundales pili. Ļoti ceram, ka tā būs viedtālruņu īpašnieku iecienīta aplikācija un piesaistīs Rundāles pils muzejam aizvien jaunus apmeklētājus.

Tulkošanas birojs Skrivanek Baltic savu dalību projektā raksturo šādi: Jūtamies pagodināti par iespēju līdzdarboties Rundāles pils muzeja mobilās lietotnes tapšanā, jo tā sniegs iespēju iepazīt un izprast Latvijas izcilākās baroka pērles valdzinājumu vēl plašākam apmeklētāju lokam. Rundāles pils un tās rūpīgi atjaunotais veidols, mūsuprāt, ir tas, ar ko lepoties vajadzētu ikvienam Latvijas iedzīvotājam un kultūrvēstures pazinējam!

Projekta idejas autori, domnīca Creative Museum tās vadītājas Inetas Zelčas Sīmansones personā, par sadarbības projektu saka: Šo aplikāciju uzlūkojam kā Rundāles pils muzeja digitālo vizītkarti, kuras mērķis ir sniegt uzrunājošu pirmo iespaidu, radīt intrigu apmeklēt pili no jauna vai vēl tikai pirmo reizi. Reizē šī aplikācija ir mūsu visu kopīgais skats bezgalīgi saistošā noslēpumā – Rundāles pils aizspogulijā.

Pieminot, ka Rundāles pils tika celta kā Kurzemes un Zemgales hercoga Ernsta Johana Bīrona vasaras rezidence, par norises vietu mobilās aplikācijas atvēršanai ir izvēlēta vīna telpa Tinto, kura uz laiku kļūs par Rundāles pils rezidenci Rīgā.

Rundāles pils atmosfēru mēģināsim uzburt jau Rīgā – Rundāles pils muzeja interjeru fotogrāfijās, baudot vīnu un novērtējot jauno aplikāciju.

Aplikācija tapusi kā sadarbības partneru dāvana Rundāles pils muzejam un sabiedrībai – pieejama bez maksas latviešu, krievu un angļu valodās. Aplikācijas nosaukums: Rundale Palace.

Projekta parteri: Rundāles pils muzejs, Domnīca Creative Museum, Dizaina birojs H2E,  Tehnoloģiju uzņēmums RIX Technologies, Tulkošanas birojs Skrivanek Baltic

Vairāk informācijas:
Ineta Zelča Sīmansone
Domnīcas Creative Museum vadītāja
T: + 371 28819796
E: ineta.simansone@creativemuseum.lv
I: www.creativemuseum.eu