UNESCO nedēļā aicinām uz skičpastaigu Rundāles pilī

No 10. līdz 16. oktobrim Latvijā ar dažādām aktivitātēm iezīmēsies UNESCO nedēļa. Notiks tiešsaistes erudīcijas spēle, seminārs kultūras jomas speciālistiem un virkne pasākumu vietās, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Kopš pagājušā gada šajā sarakstā ir arī Rundāles pils apbūves ansamblis ar dārzu un mežaparku.

UNESCO nedēļas ietvarā Rundāles pils muzejā svētdien, 16. oktobrī, no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00 notiks skičpastaiga kopā ar domubiedru grupu Urban Sketchers Latvia. Viņus vieno pārliecība, ka zīmēt un attīstīt savu individuālo stilu var ikviens, tādēļ pasākumā aicināti piedalīties visi, un priekšzināšanas un prasmes nav nepieciešamas. Līdzi jāņem zīmuļi un papīrs, lai redzēto fiksētu zīmējumos.  

Muzeju un dārzu pasākuma norises laikā varēs apmeklēt par puscenu. Informācija par biļešu cenām atrodama šeit. Biļetes lūdzam iegādāties muzeja kasēs.

Šā gada UNESCO nedēļa “Radošāki, stiprāki, cilvēcīgāki mantojumā. Pasaules mantojuma konvencijai 50” ir veltīta vienam no svarīgākajiem kultūras un dabas mantojuma stūrakmeņiem, kas palīdz apzināt un sargāt vēsturiski, mākslinieciski un zinātniski nozīmīgākās vietas pasaulē – konvencijai par pasaules kultūras un dabas mantojuma aizsardzību. Tā pieņemta 1972. gada 16. novembrī.

Plašāka informācija par UNESCO nedēļas aktivitātēm pieejama šeit.

Footer menu LV