Valsts prezidenta Egila Levita vizīte Rundāles pils muzejā

27. maijā, viesojoties Rundāles pils muzejā, Valsts prezidents Egils Levits aicināja sabiedrību apmeklēt Latvijas muzejus, tādējādi sniedzot tiem atbalstu.
“Latvijas tauta ir kultūrnācija, un neatņemama kultūras sastāvdaļa, protams, ir muzeji. Tiem allaž ir nepieciešami apmeklētāji, bet šajā laikā, kad sociālā dzīve pieklususi, it īpaši. Aicinu, ievērojot ierobežojumus un izvērtējot iestāžu telpu un teritoriju dotās iespējas, apmeklēt Latvijas dažādos muzejus, pavadīt tur vairāk laika nekā agrāk, kad dzīvojām steigā, un smelties mūsu daudzveidīgo muzeju kultūras piedāvājumu,” apmeklējot Rundāles pili, uzsvēra Valsts prezidents Egils Levits.
Vizītes laikā prezidents kopā ar dzīvesbiedri Andru Leviti Rundāles pils rožu dārzā iestādīja Latvijas selekcionāres Dzidras Riekstas izaudzētās šķirnes ‘Marga’ stādu, kas dārza apmeklētājus ar ziediem priecēs nākamajā gadā. Rundāles pils muzejs izsaka lielu pateicību Nacionālajam Botāniskajam dārzam un Ilmai Neretai par Dzidras Riekstas selekcionēto rožu stādu dāvinājumu, arī par šķirnes ‘Marga’ rozi.

Muzeja direktores Lauras Lūses, Imanta Lancmaņa, Laumas Lancmanes un Baibas Vanagas pavadībā tika apskatīts franču dārzs un izrādītas muzeja telpas.
Arī mēs pievienojamies aicinājumam apmeklēt gan plaši zināmos muzejus, gan reģionālos muzejus, kas ir ne mazāk nozīmīga Latvijas kultūras daļa.

‘Marga’ – aptuveni divus metrus augsts krūms ar puspildītiem ziediem 7–8 cm diametrā. Tie ir maigi rozā, ar nedaudz tumšāku centru, ziedkopās pa 5 līdz 15 ziediem ar vieglu, neuzbāzīgu aromātu.