Zvanu mūzikas festivāla ieskaņas koncerts

17. jūlijā plkst. 16:00 Rundāles pils Baltajā zālē notiks zvanu mūzikas festivāla ieskaņas koncerts.

Lai popularizētu zvanu mūziku un iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus arī ar netradicionālu zvanu mūzikas skanējumu, ko papildina klasiskā un tradicionālā mūzika, kā arī solisti, koris un orķestris, sākta jauna tradīcija – starptautisks zvanu festivāls. Tā centrālais notikums būs koncerts 21. jūlijā plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, kur spēlēs seši zvanu ansambļi no Latvijas un Texas Handbell Choir no ASV. Koncertā piedalīsies Vidzemes kamerorķestris diriģenta A. Veismaņa vadībā, solisti Mārtiņš Zvīgulis (tenors) un Laura Grušina (soprāns), kā arī Cēsu 1. pamatskolas zēnu koris diriģentes Ilze Pulles vadībā.

1. starptautisko zvanu festivālu Latvijā Soli Deo Gloria organizē Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis sadarbībā ar pašvaldības aģentūru  “Cēsu Kultūras un tūrisma centrs”. Projektu atbalsta Cēsu novada pašvaldība, Valsts Kultūrkapitāla fonds Vidzemes plānošanas reģiona “Latvijas valsts mežu atbalstītā Vidzemes kultūras programma” ietvaros, Z/S Kliģēni, bistro CATA.

Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis ir dibināts 2009. gada jūlijā. Ar Atēnu (Teksasas štats, ASV) māsu draudzes palīdzību tika saņemts dāvinājums – kamertoņa zvani (čaimi). Pirmās muzicēšanas meistarklases vadītājs un kolektīva “krusttēvs” ir Stīvs Eikins (Stephen Akin), mākslinieciskā vadītāja – Tabita Marhela. Viņas veiktie skaņdarbu aranžējumi ir īpaši piemēroti zvanu skanējuma specifikai un dalībnieku iespējām. Kolektīva dalībnieku sastāvs ik gadu nedaudz mainās. Mākslinieciskā kvalitāte pilnveidojas, piesaistot dažādus solo instrumentus: čellu, trompeti, flautu, ģitāru, perkusijas. Ansamblis ir labi pazīstams Vidzemes kultūrvidē, intensīva koncertdarbība notiek Ziemassvētku laikā. Aizvadītajos gados ansamblis piedalījies vairākos nozīmīgos pasākumos: Baptistu draudžu VIII dziesmu svētkos Cēsīs (2015), Atēnu (ASV) Zvanu mūzikas festivālā (2016), kā arī Baznīcu nakts un Muzeju nakts pasākumos ik gadu kopš pirmsākumiem.

Zvanu  festivāla ieskaņas koncertā Rundāles pilī piedalās:

Cēsu baptistu draudzes zvanu ansamblis (mākslinieciskā vadītāja Tabita Marhela). Solisti: Ilze Petrovska (čells), Tarmo Sildniks (flīgelhorns), Tabita Marhela (flauta).

 Ieeja koncertā – iegādājoties vismaz “Mazā loka” apskates biļeti