Dārza svētki 2014

2014.gada 28.jūnijā tika aizvadīti astotie Dārza svētki, kas veltīti vēsturisko parteru tēmai.

Kā ierasts, svētku diena sākās ar izglītojošu semināru, kurā muzeja speciāliste Lauma Lancmane stāstīja par parteru veidošanas vēsturi, savukārt Ilzīte Enkmane iepazīstināja klātesošos ar Rundāles pils partera tapšanas gaidu.

Rosība uz lielās skatuves aizsākās plkst. 14:00 ar direktora I.Lancmaņa uzrunu un seno deju grupas “Magnolia” polonēzi.
Dienas laikā uz skatuves apmeklētājus priecēja Rundāles novada pašdarbības kolektīvi “Magnolija”, “Ir varianti”, “Madaras” un “Rundāle”, Rīgas skolēnu teātris “Zīļuks”, tērpu teātris “Pūra lāde” un folkroka grupa “Iļģi”. Svētkus, reizē ar orientēšanās spēles uzvarētāju apbalvošanu, noslēdza atraktīvo aktrišu folkloras apvienība no Liepājas “Atštaukas”.

Īpašu interesi raisīja muzeja parka kopšanas  – liepiņu un dzīvžoga apcirpšanas paraugdemonstrējumi pie Labirinta bosketa, kā arī firmu Ferrus, Konekesko, Eduards demonstrēto  Kubota, Ferrus un Avant ražoto traktoru, pļāvēju apskate. Ar lielu aizrautību apmeklētāji iesaistījās arī  testa braucienos ar komunālmašīnu KIOTI UTV MECH2210 un izmēģināja pļaušanu.

Pirmo gadu muzeja speciālisti bija sagatavojuši izzinošu akciju – orientēšanās spēli “Iepazīsti Rundāles pils dārzu”. Parka bosketos bija jāielūkojas vērīgāk, jāatbild uz jautājumiem un jāizpilda kāds uzdevums.

Dekoratīvo augļu koku bosketā IU Eleana pārstāvji bija cītīgi gatavojušies, lai parādītu kādas bija iecienītākās 18.gs. izklaides. Vēsturiskās rekonstrukcijas aizsākums meklējams jau 2013.gada dārza svētkos, šogad rekonstrukcija papildināta ar galda noformējumu, rokdarbu un spēļu dažādību un muzicēšanu.

Visas dienas garumā ikviens interesents varēja apskatīt pērn atklāto oranžēriju ar Grāfu Šuvalovu augu kolekciju pēc 19.gs. inventarizācijas sarakstiem. Bērni ar vecākiem – izbaudīt braucienu vēsturiskā laivā pils dīķī vai piedalīties radošajās darbnīcās dārzā. Pils pirmā stāva vestibilā bija vērojama Bauskas mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi, kā arī izstāžu telpās – izstādes par Puķēm baroka dārzā, Oranžērijām un palmu mājām, par Dārzu parteriem.

05.10.2018