Franču dārzā gaidāms vērienīgs “Vasaras gadatirgus”

 

Viens no gaidītākajiem un nozīmīgākajiem Rundāles pils muzeja notikumiem ik gadu bija Dārza svētki, kas norisinājās skaistākajā vasaras posmā – rožu pilnzieda laikā. Šogad Dārza svētki nenotiks, bet 17. jūlijā, kad joprojām krāšņi zied rozes, pils franču dārzā norisināsies “Vasaras gadatirgus”, kurā piedalīsies aptuveni 90 tirgotāju.

17. jūlijā no plkst. 10.00 līdz 17.00 Rundāles pils muzeja rīkotajā “Vasaras gadatirgū” būs iespējams sastapt tirgotājus no dažādām Latvijas pilsētām, kuri piedāvās stādus, dārza preces, amatnieku un mājražotāju darinājumus plašā klāstā.

Līdzīgi kā šā gada pavasara stādu tirgū, arī tagad tirdzniecības vietas būs izvietotas gar kanāla malu, lai franču dārza apmeklētāji varētu gan brīvi apskatīt visu dārza teritoriju, gan ērti izstaigāt katru tirdziņa zonu. Būs iespējams nobaudīt un iegādāties augstvērtīgus pašmāju gardumus – maizi, sieru, gaļas produktus, konditorejas izstrādājumus, dažādus dzērienus un saldējumus. Būs nopērkami rožu, košumkrūmu un daudzgadīgo puķu stādi. Plašā sortimentā tiks piedāvāti Latvijā radīti amatnieku un mākslinieku darbi – rotas, tērpi, kosmētika, dāvanas, suvenīri, preces bērniem…

Šajā rosīgajā gaisotnē ikvienam būs iespēja ne tikai izstaigāt franču dārza ceļus, celiņus un labirinta ejas, bet arī novērtēt jaunumu – 2020. gada pavasarī pie Rundāles pils iesētajā puķu pļavā izveidoto labirintu, kas atrodas austrumu puses kanāla malā ārpus franču dārza teritorijas.

Šajā dienā, protams, būs laipni gaidīti ne tikai “Vasaras gadatirgus” apmeklētāji, bet ikviens, kas vēlēsies apskatīt pils dārzu vasarīgi rosīgā gaisotnē.  

Ar tirgotāju sarakstu iespējams iepazītie šeit!  *  Tirdzniecības dienā tirgotāju sarakstā iespējamas izmaiņas. 

Pirms apmeklējuma aicinām iepazīties ar drošības un sanitārajiem noteikumiem šeit! 

 

Nedēļas nogalēs un pasākumu dienās vērojams liels tūristu pieplūdums, tāpēc viens no muzeja automašīnu stāvlaukumiem (P2) aizpildās ļoti strauji. Automašīnu novietošanai lūdzam izmantot arī tos stāvlaukumus, kas atrodas pils rietumu pusē (P3 un P4), braucot Svitenes virzienā.

Lai izvairītos no soda kvīts automašīnas vējstiklā, aicinām autovadītājus transportlīdzekļus novietot TIKAI tam atļautajās vietās! Lūdzam autovadītājus būt atbildīgiem un nenovietot transportlīdzekļus pretī iebraucamajiem ceļiem, nobloķējot citiem autovadītājiem iebraukšanu stāvlaukumos. Tāpat automašīnas, lūdzam nenovietot ceļa malās, kas apgrūtina lauksaimniecības tehnikas pārvietošanas pa tiem!  

Pirms dodies uz muzeju, apzini muzeja teritorijā esošos stāvlaukums!

Footer menu LV