Informācija, kas jāņem vērā pils jumta remontdarbu laikā

 

Šī gada februārī tiks uzsākti pils jumta nomaiņas trešās kārtas remonta darbi, kuru izpildes laiks paredzēts līdz rudens sezonai. Remontdarbi norisināsies pils austrumu un ziemeļaustrumu korpusa daļā. Šajā periodā apmeklētājiem jārēķinās ar vairākām neērtībām muzeja un franču dārza apskates laikā.

Pils austrumu pusē būs izveidots būvlaukums, un šī zona apmeklētājiem tiks slēgta. No 4. februāra apmeklētāju plūsma galvenokārt ir novirzīta uz pils rietumu pusi, no kurienes tiek organizēta ieeja franču dārzā un izeja no pils.

Jumta konstrukciju remonts un seguma nomaiņas darbi norisināsies virs parādes zāļu kompleksa. Lai no remontdarbu radītajām vibrācijām pasargātu krājuma priekšmetus, attiecīgo korpusu telpās tiks noņemtas visas lustras. Noņemtās lustras, kas kopskaitā būs 21, tiks izvietotas citās muzeja ekspozīcijas telpās, tādējādi pils muzeja viesiem būs brīnišķīga iespēja tās aplūkot no cita skatpunkta. Zelta zālē un Baltajā zālē atrodas porcelāna kabineti, kuros uz konsolēm ir izvietotas 79 Tālo Austrumu porcelāna vāzes. Drošības nolūkos šie krājuma priekšmeti būs izņemti no muzeja ekspozīcijas un novietoti krājuma telpās, līdz ar to noteiktajā termiņā izņemtās porcelāna vāzes nebūs apskatāmas.

Īslaicīgi ierobežojumi telpu apskatē iespējami sarežģītu būvdarbu procesu īstenošanas laikā.

Tāpat kā iepriekšējās jumta seguma nomaiņas kārtās, arī šajā pils fasādi aizsegs sastatnes, taču vizuālā iespaida uzlabošanai tiks izmantots dekoratīvs apsegs ar fasādes attēlu.

Lai sniegtu plašākas iespējas ieejas biļešu iegādē, pils rietumu pusē ir pieejams biļešu iegādes terminālis. Līdz ar biļešu termināļa uzstādīšanu apmeklētāji var iegādāties ieejas biļetes sev visērtākajā veidā – tiešsaistes platformā, biļešu terminālī netālu no pārceltās ieejas franču dārzā vai biļešu kasē staļļu ēkā.

Lūdzam sekot līdzi un ievērot teritorijā un muzejā izvietotās informatīvās norādes.

Footer menu LV